Posted On: 22 września, 2016

Apretura – na czym polega odmładzanie dywanów?

Apertura i konserwacja dywanu

Wierzcie lub nie, ale przekazywanie wartościowych dywanów w spadku jest wciąż praktykowane. Wiele osób bowiem wciąż pozostaje amatorami antyków i chętnie przyjmuje tego typu prezenty. Inni decydują się na zakup wiekowych dywanów na własną rękę, wiedząc, że dodadzą pomieszczeniu szyku oraz klasy. Niestety często okazuje się, że taki dywan ma już za sobą lata świetności i zamiast przykuwać wzrok, raczej odpycha wszelkie spojrzenia ze względu na swój stan. Nie warto go jednak spisywać na straty i zwrócić się po ostatnią deskę ratunku – apreturę.

Apretura to specjalistyczny oraz wysoce profesjonalny proces, mający na celu ogólną poprawę stanu dywanu. Dzięki niej możliwe będzie zarówno jego usztywnienie, również za pomocą dodatkowego podklejenia spodu solidną warstwą usztywniającą, uszlachetnienie materiału oraz ożywienie wyblakłego już koloru i jego ochrona. Apretura przewiduje także nieco lepszą odporność dywanu na zabrudzenia. Zastosowanie apretury to dużo więcej niż pranie dywanów. Nie tylko skutecznie polepsza wygląd dywanu, lecz także znacznie wydłuża jego żywotność.

Zaszycia lekkich rozdarć, uzupełnienie obszycia dywanu bądź też wykonanie go na nowo, a nawet skrócenie całego dywanu także są możliwe. Nasza pralnia świadczy tego typu usługi, doskonale rozumiejąc, że nie każdy dywan po kilku latach można zwyczajnie odstawić do lamusa i wymienić. Pielęgnujemy wspomnienia i nadajemy nową jakość, właśnie dlatego możesz powierzyć swoją pamiątkę rodzinną lub najnowszą zdobycz na giełdzie staroci w nasze ręce.

Call Now Button