Posted On: 9 sierpnia, 2017

3 najważniejsze punkty do rozważenia podczas zakupu nowego dywanu

dywany

Domowe tekstylia dość znacząco wpływają na wygląd pomieszczeń, dlatego też kupno nowego dywanu może być doskonałym sposobem na odświeżenie wystroju wnętrza naszego domu. Wybór odpowiedniego dywanu to niezwykle istotna kwestia, gdyż wprowadza odpowiedni klimat i atmosferę do pokoju. Podpowiadamy na co konkretnie zwracać uwagę podczas zakupu nowych tekstyliów, aby kupno okazało się być idealnym wyborem.

Kolor

W kwestii koloru wybór jest nieograniczony. Do najpopularniejszych barw domowych tekstyliów należą odcienie beżu, dzięki którym przestrzeń w danym pomieszczeniu optycznie nabiera większych rozmiarów. Obecnie wiele osób wybiera dywany o naturalnych kolorach. Modne są także niejednolite dywany, z wieloma wzorami i szeroką paletą barw. Wszystko zależy od twojego upodobania, a także kolorów panujących w danym pomieszczeniu.

Materiał

Jak już zapewne wiecie, dywany dzielą się na naturalne i sztuczne.  Każde z nich posiada różne, przydatne cechy. Wełna, jedwab czy bawełna są niezwykle przytulne i miękkie w dotyku. Mają także wiele przydatnych właściwości – antystatyczne czy filtrowanie powietrza. Jednak dzięki rozwijającej się technologii, dywany z polipropylenu, poliestrowe czy wiskozowe także posiadają wiele zalet. Są trwałe, wytrzymałe, odporne na ścieranie i łatwo utrzymać je w czystości. Zastanów się na której funkcji dywanu zależy Ci najbardziej i wybierz dywan, który spełni Twoje oczekiwania.

Styl

Dzisiejsze sklepy z tekstyliami zaskakują ilością różnorodnych dywanów – od tradycyjnych prostokątnych po owalne lub kompletnie nieregularne. Nowe technologie umożliwiają tworzenie dywanów z wieloma kolorowymi wzorami, a nawet efektem 3D. Prawdziwy renesans przeżywają także dywany ze skóry zwierzęcej lub sztucznej. Weź pod uwagę styl wyposażenia wnętrza do którego chcesz zakupić nowy dywan i wybierz ten najbardziej pasujący do twojego domu.

Pralnia tekstyliów Damat oferuje usługi czyszczenia każdego typu i rozmiaru dywanów. Dla nas nie ma znaczenia jakiego rodzaju dywan wybierzesz – Damat z pewnością pomoże Ci utrzymać go w 100% czystości!

Call Now Button