Posted On: 9 sierpnia, 2017

Bez odkurzania ani rusz, czyli krótka historia podstawowego sprzętu domowego

czyszczenie dywanu

Jeśli posiadasz w domu dywany, to głównie odkurzacz pomaga Ci utrzymać je w czystości i świeżości na co dzień. Jednak tego typu sprzęt nie zawsze był w pobliżu, a historia jego powstania jest niezwykle interesująca… Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych faktów dotyczących historii odkurzaczy.

  • Na długo przed powstaniem elektryczności i pierwszego odkurzacza, dywany posypywało się liśćmi herbaty, gdyż twierdzono, że przyciągają one kurz i brud.
  • Pierwszy nieelektryczny odkurzacz, tzw. „zamiatarka”, została wynaleziona w Chicago w 1869r. Posiadała korbę dla prowadzącego, by z łatwością móc prowadzić maszynę jedną ręką, drugą natomiast naciskało się guzik wprowadzający w ruch cały mechanizm. Ze względu na Wielki Pożar Chicago w 1871 r. obecnie istnieją wyłącznie dwa egzemplarze takiej maszyny.
  • Koncepcja dzisiejszego elektrycznego odkurzacza została opracowana przez Huberta Cecil Booth. Miała postać dużego wozu napędzanego benzyną, który był ciągnięty przez konia. Tak skonstruowaną maszynę parkowało się na zewnątrz budynku, a operatorzy wozu umieszczali przez okna pomieszczenia, które miało być odkurzane specjalne węże podłączone do maszyny.
  • Jednym z najpopularniejszych odkurzaczy był ten, skonstruowany w 1913 r. i posiadał aż sześć różnych końcówek przystosowanych do odkurzania, m.in. podłóg, ścian, tapicerek, szczelin. Mógł być także używany jako dmuchawa do suszenia włosów.

Profesjonalne odkurzanie dywanów

Technologia odkurzaczy poszła do przodu, dzięki czemu z łatwością możemy zadbać o domowe tekstylia. W swojej ofercie posiadamy także odkurzanie i trzepanie, które jest zawsze wliczone w koszt prania dywanów. Nasza pralnia dywanów i wykładzin wykorzystuje do odkurzania przemysłowego odkurzacza kolumnowego, a następnie poddajemy tekstylia trzepaniu mechanicznemu umieszczając je w maszynie trzepiącej. Dzięki temu mamy gwarancję pozbycia się mniejszych nieczystości stałych w postaci kurzu, piachu czy soli. Zachęcamy do szerszego zapoznania się z naszą ofertą.

Call Now Button