Posted On: 2 marca, 2018

Brzydkie zapachy w dywanie – jak się ich pozbyć?

pranie dywanów

Śmierdzący dywan może magazynować nieprzyjemne zapachy, które mają różne źródła. Wchłania między innymi zapachy jedzenia, dym papierosowy itp. Po pewnym czasie mieszanka zapachów staje się bardzo nieprzyjemna i uciążliwa. Ponadto w miejscach, gdzie przynosimy na butach zapachy spoza domu dzieje się to jeszcze szybciej. Z problemem nieprzyjemnego zapachu dywanu mają problem również właściciele zwierząt, szczególnie psów, które wiele wad są w stanie zrekompensować swoim urokiem i przyjaznym nastawieniem. To jednak nie zmienia faktu, że pozostawiają nieprzyjemne zapachy, np. tarzając się na dywanie.

Najlepszy sposób na śmierdzący dywan

Najbardziej skuteczny i ekonomiczny sposób na wyciągnięcie z dywanu brzydkiego zapachu wiąże się z niedrogim i łatwo dostępnym składnikiem, jakim jest soda oczyszczona. Sodę należy rozsypać równomiernie na dywanie i pozostawić na kilka godzin, dając jej czas na wchłonięcie aromatów. Następnie należy odkurzyć dywan albo go wytrzepać, pozbywając się sody, która przejęła jego zapach. Te niezwykłe właściwości sody można wykorzystać również do pozbycia się zapachów w lodówce. Sposób ten możemy ulepszyć, dodając do sody lawendę lub rozmaryn, te składniki nie są jednak niezbędne.

Inne sposoby na przywrócenie dywanowi odpowiedniej woni:

Dobrym i nietoksycznym sposobem bezpiecznym dla dywanu jest użycie szarego mydła i wody. Należy stworzyć papkę z tych dwóch składników i wetrzeć w dywan, a potem usunąć mydło, wykorzystując wilgotną gąbkę i poczekać, aż dywan wyschnie. Inna metoda to polanie dywanu woda utlenioną zabijającą bakterie, które mogą być źródłem nieprzyjemnych zapachów. W tym przypadku należy się upewnić, że nasz dywan nie będzie się przebarwiał pod wpływem wody utlenionej.

Niezawodny sposób na brzydko pachnący dywan

Poza domowymi sposobami istnieje również możliwość skorzystania z pomocy specjalistów i oddania dywanu do specjalnej pralni chemicznej. To niezawodny sposób na pozbycie się przykrych zapachów, jednak warto najpierw poeksperymentować samodzielnie, a sposób z sodą jest prosty, niedrogi i do tego nie wymaga późniejszego suszenia dywanu.

Call Now Button