Posted On: 7 października, 2018

Jak dbać o dywan kiedy w domu mieszka kot lub pies?

Jak dbac o dywan kiedy w domu mieszka kot lub pies

Zwierzęta domowe towarzyszą ludziom od najdawniejszych czasów. Choć obecność pupila jest często powodem do radości, trzeba pamiętać również o tym, że psy czy koty mają swoje potrzeby, również fizjologiczne. Nie da się także zupełnie wyeliminować zabrudzeń, które powodują. Przykładem może być tutaj sierść – będzie wczepiać się ona w powierzchnię mebli, pościeli czy dywanu. Jak dbać o dywan, kiedy posiadamy psa lub kota?

Bądź przygotowany

Kluczowym zadaniem posiadacza psa lub kota jest przewidywanie wszelkich potrzeb i wypadków. W domu należy zawsze przechowywać wszelkie niezbędne środki pomocne w usuwaniu plam. Aby mieć pewność, że będą one skuteczne, powinniśmy poszukać takich środków w sklepach zoologicznych. Kiedy problem dotyczy dywanu, należy być ostrożnym w stosowaniu chemicznych środków kupowanych w zwykłych sklepach czy marketach. Mogą one nie tylko uszkodzić materiał, ale bywają też szkodliwe dla zwierząt.

Domowe środki czyszczące

Pomocne w usuwaniu plam są też substancje, które masz w domu. Przykładem jest płyn do mycia naczyń, ocet, soda oczyszczona czy woda utleniona. Mycie oraz pranie usuwa plamy i bakterie, a także odkaża sam materiał. Pamiętaj jednak, aby wykonać próbkę na małej powierzchni. Sprawdź czy dywan nie ulegnie odbarwieniu. Natomiast po czyszczeniu dokładnie zmyj całą czyszczoną powierzchnię czystą wodą.

Bądź cierpliwy i dokładny

Trzeba pamiętać o tym, że wiele plam, a także sierść może zagłębić się tuż przy samej nasadzie włosia, przez co wyczyszczenie dywanu będzie wymagało dużego nakładu pracy i czasu. Warto wielokrotnie przejechać szczotką odkurzacza w jednym miejscu, by zebrać jak najwięcej pozostawionej przez pupila sierści.

Czas Twoim nieprzyjacielem

Warto pamiętać, iż im szybciej zabierzesz się za usuwanie plam, tym lepiej. Zanieczyszczenia które są świeże, o wiele skuteczniej można usunąć niż te zaschnięte czy stare. Poza tym zestarzałe plamy mogą zmienić wzór Twojego dywanu na stałe, nawet po dokładnym praniu.

Jeśli nie możesz poświęcić wystarczającej ilości czasu, raz na jakiś czas oddaj dywan do profesjonalnego zakładu. Wyjaśnij, na czym polega problem, by fachowiec dobrał odpowiednie, bezpieczne dla zwierząt metody prania. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana należycie, a Twój zwierzak nie nabawi się przykrych dolegliwości.

Call Now Button