Posted On: 31 października, 2017

Dywan rozmiaru pokoju – czy to możliwe?

duży dywan

Piękno dywanów polega na tym, iż możemy je z łatwością dostać w dowolnym rozmiarze, w jakim tylko pragniemy. Od małych chodniczków umieszczanych w kuchniach, po długie tekstylia rozciągnięte na korytarzach, aż do wielkich dywanów pokrywających całą sypialnię. O ile w przypadku małych rozmiarów, kupno dywanów jest niezwykle proste, to duże mogą sprawić nam niewielkie problemy – wysoka cena, kłopoty z transportem, a najczęściej brak pomysłu na odpowiednie umieszczenie tak wielkiego dywanu w danym pomieszczeniu. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które uświadomią każdemu, że jeśli tylko chcemy mieć dywan rozmiaru pokoju, to nie mamy się czego obawiać.

Jak umieścić tak duży dywan w pokoju?

Jeśli marzysz o dywanie w dużym rozmiarze, możesz dobrać go do danego pomieszczenia na dwa sposoby, gdyż zazwyczaj tekstylia o takich wielkościach są robione na zamówienie. Pierwszym  z nich jest pozostawienie kilkunastu centymetrów wolnej przestrzeni podłogi od ścian. Wówczas, wszystkie meble powinny być ustawione tak, aby ich przednie nogi były na dywanie, natomiast tylne na podłodze. W przypadku gdy zdecydujesz się na dywan w dokładnie takich samych wymiarach jak powierzchnia pokoju, wówczas siłą rzeczy, wszystkie nogi mebli umieszczone są na dywanie. Jeśli chodzi o transport tak dużych tekstyliów, nie musisz się dodatkowo stresować. Znaczna większość profesjonalnych sklepów oferuje (bezpłatny lub za drobną opłatą) transport dywanu do domu.

Dlaczego warto zainwestować w dywan rozmiaru pokoju?

Dywany o rozmiarach całego pokoju są najlepszym wyborem do sypialni, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ich obecność sprawia, iż wnętrze wydaje się bardziej przytulne i jest znacznie cieplejsze. Wyobraź sobie, że w okresie zimowym, zaraz po przebudzeniu, dotykasz stopami miękkiego dywanu, zamiast zimnej i nieprzyjemnej podłogi. Piękna wizja, nieprawdaż? Duży dywan to także trafny wybór do salonu. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądało niesamowicie oryginalnie, a goście będą czuli się bardziej swobodnie, jak we własnym domu.

Obawiasz się, że duży rozmiar to duży kłopot? Czynności konserwujące pozostaw nam! Dla firmy DAMAT duży rozmiar tekstyliów to żaden problem, a dzięki naszej specjalnej ofercie nie tylko upierzemy twój dywan, ale także zagwarantujemy bezpłatny transport!

Call Now Button