Posted On: 8 października, 2019

Dywan shaggy – wady i zalety, jak prać dywan shaggy?

dywan shaggy

W ostatnich latach niekwestionowanym hitem wystroju mieszkań są dywany shaggy. Dywan shaggy posiada charakterystyczne i długie włosie, które jest przyjemne w dotyku. Jego wygląd to efekt specjalistycznego procesu technologicznego, który ulepsza przędzę. Kluczowym elementem użytkowania takiego dywanu jest utrzymanie go w należytej czystości. Wiele osób właśnie z tego powodu rezygnuje z jego zakupu. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób należy dbać o dywan z długim włosiem oraz jak istotne jest prawidłowe pranie dywanów shaggy.

Pranie dywanu z długim włosem

 

Dla każdego właściciela domu szczególnie ważne jest, aby zaprojektowana aranżacja wnętrza tworzyła przytulny i serdeczny klimat, a także „zapraszała” domowników i gości w swe progi. Wystrój składa się z wielu elementów, w tym także dywanów. Pełnią one jednak nie tylko rolę dekoracyjną, ale są także niezwykle funkcjonalne – w szczególności dywany typu shaggy.

Shaggy – wyjątkowo ciepły i przyjemny w dotyku

Shaggy to idealny wybór dla osób lubiących ciepło. Charakteryzuje się wysoką gęstością i puszystością, dzięki czemu podnosi odrobinę temperaturę pomieszczenia, w którym się znajduje. Ponadto jego długie i sprężyste runo sprawia, iż jest niebywale miły w dotyku i daje komfort chodzenia.

Wygoda dla stóp dzięki puszystemu dywanowi

Dla osób, które spędzają na nogach cały dzień, twarde podłoże może spowodować wiele problemów, w tym bóle stawów i kręgosłupa. Z dywanem shaggy w pomieszczeniach domowych nie ma się o co martwić. Jest niezwykle delikatny i miękki, dzięki czemu zapewnia wygodę naszym stopom po całym dniu w pracy spędzonym na twardym podłożu.

Nowoczesne shaggy są odporne na plamy

Technologia tworzenia dywanów przeszła długą drogę w kierunku wprowadzenia na rynek materiałów odpornych na plamy. Obecnie dywan typu shaggy charakteryzuje się wysoką odpornością na zabrudzenia, niż kiedykolwiek indziej. Przy regularnych czynnościach konserwacyjnych, możesz cieszyć się dobrze wyglądającym dywanem przez znacznie długi czas.

Dywany shaggy nie tylko tworzą wyjątkowy design pomieszczeń, ale są także niezwykle wygodne i odporne na zabrudzenia. Dzięki temu jest to obecnie najpopularniejszy rodzaj tekstyliów na rynku. Z bogatą ofertą wyboru barw, można go z łatwością dopasować do każdego wystroju wnętrza!

Jak dbać o dywan shaggy?

Wiele osób obawia się nabycia dywanu typu shaggy z uwagi na długie włoskie, w którym w zastraszającym tempie namnażają się roztocza i zalegają ogromne ilości kurzu, piasku, włosów, a także zwierzęcej sierści. Dywan tego typu doskonale maskuje tego typu zabrudzenia, co tylko podkreśla wagę jego dokładnego i regularnego czyszczenia. Nie należy zapominać o tym, że pranie dywanów z długim włosiem, umożliwia najskuteczniejsze pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.

Podstawowym obowiązkiem posiadacza dywanu shaggy jest jego odkurzanie co najmniej dwa razy w tygodniu. Jego włosie wymaga zastosowania odkurzacza wyposażonego w turboszczotkę, która dociera bezpośrednio do runa dywanu, skuteczniej usuwając zanieczyszczenia. Najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez odkurzanie jednego miejsca w różnych kierunkach. Dodatkowo, co najmniej raz na kwartał, należy wytrzepać dywan shaggy. Nawet wykorzystanie niepozornej trzepaczki umożliwia bowiem eliminację rozmaitych zanieczyszczeń, z którymi nie radzi sobie odkurzacz. Zasadniczo na tej czynności można zakończyć samodzielne czyszczenie dywanu, a bardziej złożone kwestie pozostawić specjalistom. Pralnia dywanów to miejsce, w którym specjaliści kompleksowo wykonają pranie dywanów shaggy.

Pranie dywanów shaggy

Dywany shaggy nie powinny być zanurzane w wodzie z uwagi na długi czas ich schnięcia. Mokre i ciepłe włosie niestety stanowi idealną przestrzeń do rozwoju szkodliwej pleśni. Zalecane jest natomiast stosowanie odkurzacza piorącego o odpowiedniej funkcjonalności. Pranie dywanów z długim włosiem powinno obejmować etap rozpuszczania brudu oraz prania ekstrakcyjnego. Dodatkowo należy zapewnić mu przewiewne miejsce do wyschnięcia. Profesjonalna pralnia dywanów indywidualnie opracowuje schemat czyszczenia, który uwzględnia dostosowanie środków chemicznych do rodzaju materiału oraz stopnia jego zabrudzenia.

Regularne odkurzanie i trzepanie dywanów to jednak nie wszystko. Co najmniej raz na rok powinniśmy zaplanować pranie dywanów z długim włosem. Warto pamiętać o tym, że pranie dywanów shaggy w wodzie (na przykład w pralce lub w wannie z dodatkiem detergentu) jest zdecydowanie odradzane przez producentów. Najlepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością oddanie dywanu do pralni. Specjalistyczne firmy dysponują bowiem odpowiednim sprzętem oraz profesjonalnymi detergentami. Piorąc dywan metodą na wskroś (w pełnej kąpieli wodnej) zyskamy pewność, że nasz dywan zostanie wyprany najnowszymi metodami i zachowa swój piękny wygląd.

Z dywanów shaggy nie trzeba rezygnować ze względu na obawy o pracochłonność przy ich czyszczeniu i codziennej pielęgnacji. Ilość prac można w tym przypadku ograniczyć do regularnego odkurzania i doraźnego trzepania, a w trudniejszych kwestiach zaufać specjalistom. Profesjonalna pralnia dywanów przestrzega bowiem zaleceń producenta odnośnie rekomendowanego sposobu czyszczenia. Okresowe pranie dywanów z długim włosiem znacząco nie obciąży domowego budżetu, a za pewne wydłuży okres jego użytkowania.

Call Now Button