Posted On: 8 października, 2019

Dywan shaggy – mody, ale trudny w utrzymaniu element dekoracyjny?

dywan shaggy

W ostatnich latach niekwestionowanym hitem wystroju mieszkań są dywany shaggy. Dywan shaggy posiada charakterystyczne i długie włosie, które jest przyjemne w dotyku. Jego wygląd to efekt specjalistycznego procesu technologicznego, który ulepsza przędzę. Kluczowym elementem użytkowania takiego dywanu jest utrzymanie go w należytej czystości. Wiele osób właśnie z tego powodu rezygnuje z jego zakupu. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób należy dbać o dywan z długim włosiem oraz jak istotne jest prawidłowe pranie dywanów shaggy.

Jak dbać o dywan shaggy?

Wiele osób obawia się nabycia dywanu typu shaggy z uwagi na długie włoskie, w którym w zastraszającym tempie namnażają się roztocza i zalegają ogromne ilości kurzu, piasku, włosów, a także zwierzęcej sierści. Dywan tego typu doskonale maskuje tego typu zabrudzenia, co tylko podkreśla wagę jego dokładnego i regularnego czyszczenia. Nie należy zapominać o tym, że pranie dywanów z długim włosiem, umożliwia najskuteczniejsze pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń.

Podstawowym obowiązkiem posiadacza dywanu shaggy jest jego odkurzanie co najmniej dwa razy w tygodniu. Jego włosie wymaga zastosowania odkurzacza wyposażonego w turboszczotkę, która dociera bezpośrednio do runa dywanu, skuteczniej usuwając zanieczyszczenia. Najlepsze rezultaty można osiągnąć poprzez odkurzanie jednego miejsca w różnych kierunkach. Dodatkowo, co najmniej raz na kwartał, należy wytrzepać dywan shaggy. Nawet wykorzystanie niepozornej trzepaczki umożliwia bowiem eliminację rozmaitych zanieczyszczeń, z którymi nie radzi sobie odkurzacz. Zasadniczo na tej czynności można zakończyć samodzielne czyszczenie dywanu, a bardziej złożone kwestie pozostawić specjalistom. Pralnia dywanów to miejsce, w którym specjaliści kompleksowo wykonają pranie dywanów shaggy.

Pranie dywanów shaggy

Dywany shaggy nie powinny być zanurzane w wodzie z uwagi na długi czas ich schnięcia. Mokre i ciepłe włosie niestety stanowi idealną przestrzeń do rozwoju szkodliwej pleśni. Zalecane jest natomiast stosowanie odkurzacza piorącego o odpowiedniej funkcjonalności. Pranie dywanów z długim włosiem powinno obejmować etap rozpuszczania brudu oraz prania ekstrakcyjnego. Dodatkowo należy zapewnić mu przewiewne miejsce do wyschnięcia. Profesjonalna pralnia dywanów indywidualnie opracowuje schemat czyszczenia, który uwzględnia dostosowanie środków chemicznych do rodzaju materiału oraz stopnia jego zabrudzenia.

Z dywanów shaggy nie trzeba rezygnować ze względu na obawy o pracochłonność przy ich czyszczeniu i codziennej pielęgnacji. Ilość prac można w tym przypadku ograniczyć do regularnego odkurzania i doraźnego trzepania, a w trudniejszych kwestiach zaufać specjalistom. Profesjonalna pralnia dywanów przestrzega bowiem zaleceń producenta odnośnie rekomendowanego sposobu czyszczenia. Okresowe pranie dywanów z długim włosiem znacząco nie obciąży domowego budżetu, a za pewne wydłuży okres jego użytkowania.

Call Now Button