Posted On: 25 października, 2019

Jesienne kolory w Twoim domu, czyli przegląd podstawowych tekstyliów, które urozmaicą każde wnętrze

jesienne kolory wnętrza

Za pomocą odpowiednio dobranych tekstyliów można wykreować niezwykle przytulne i komfortowe wnętrze. Trendy aranżacyjne stale się zmieniają, a czasy, w których wszelkie dodatki pozostawały w mieszkaniach na długie lata, minęły bezpowrotnie. Sezonowa wymiana tekstylnych akcesoriów umożliwia bowiem całkowitą odmianę wnętrza. W przypadku kosztownych dywanów czy zasłon warto zdecydować się natomiast na ich regularne odświeżanie w profesjonalnym punkcie (np. pralnia chemiczna, pralnia dywanów). Jakie zatem produkty warto wybrać, by stworzyć w domu jesienny klimat?

Kolory jesieni we wnętrzach

Jesienny wystrój wnętrza bazuje głównie na odpowiednich kolorach, inspirowanych jesienną przyrodą. Dzięki właściwemu zestawieniu tekstyliów zróżnicowanych pod względem wzorów, faktur czy kształtów, w prosty sposób można wykreować całkiem nowe, jesienne oblicze niemalże każdego wnętrza. Barwy jesienne to przede wszystkim ciepłe odcienie pomarańczy, żółci, beżów, czerwieni oraz brązów. Wyjątkowym, jesiennym kolorem, który ostatnio zyskuje na popularności, jest również butelkowa zieleń. Jesienne barwy warto przemycić na wszelkiego rodzaju dywanikach, kocach, poszewkach na poduszki, chodnikach, narzutach, zasłonach, serwetkach, obrusach i podkładkach. Bazowe jesienne kolory doskonale uzupełni złoto (np. w postaci ramek na zdjęcia czy eleganckich świeczników).

Podstawowe tekstylia domowe

Jesienne tekstylia mogą ożywić wnętrze nie tylko dzięki ciepłej kolorystyce, ale również poprzez ciężkie, mięsiste faktury. W tym przypadku w szczególności sprawdzi się aksamit i welur (poszewki na poduszki), len (obrusy), tafta (zasłony) oraz wełna (koce i pledy). Podstawą jesiennego wystroju wnętrza są estetyczne i miłe w dotyku dywany, które zdecydowanie ocieplają wystrój. Zapewne warto postawić na modele wykonane z naturalnych włókien, takich jak jedwab czy wełna. Wśród tkanin sztucznych najlepszym wyborem będzie przyjazna alergikom wiskoza.

Tworząc jesienne aranżacje wnętrz, warto wybierać wytrzymałe, funkcjonalne materiały utrzymane w ciepłej kolorystyce. W przypadku dywanów należy pamiętać o regularnym wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, tak aby pomimo intensywnej eksploatacji zachowały one swoją pierwotną formę i estetyczny wygląd na długo. Kompleksowe usługi w tym zakresie świadczy każda renomowana pralnia dywanów.

Call Now Button