Posted On: 30 maja, 2017

Korzyści płynące z posiadania dywanów

dywanik

Lubimy uświadamiać ludziom, jak istotne i korzystne jest posiadanie dywanów w pomieszczeniach domowych – a niestety niewielu z nich zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też poniżej wyszczególnimy te najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w tekstylia domowe.

Wygląd – dywan dodaje uroku całej aranżacji wnętrza, nadając pomieszczeniu odpowiedni klimat. To doskonały dodatek i uzupełnienie wybranego wystroju.

Styl – dzięki niezliczonej ilości wzorów, kształtów, kolorów, rodzajów materiału, istnieje dosłownie tysiące możliwych kombinacji wypełnienia stylu danego wnętrza.

Izolacja cieplna – dywan może korzystnie wpłynąć na nasze rachunki , ponieważ jest istotnym czynnikiem przyczyniającym się do izolacji cieplnej wewnątrz pomieszczeń w których się znajduje. Dywan izoluje nas od zimnej podłogi i zapewnia komfort oraz uczucie ciepła.

Akustyka – w wielu badaniach stwierdzono, iż dywany z łatwością „chłoną” dźwięk i nadają pomieszczeniom znacznie lepszą akustykę, chroniąc nas przed nadmiernym hałasem.

Bezpieczeństwo – wypadki poślizgowe czy upadkowe przytrafiają się znacznie częściej na twardych powierzchniach podłogowych niż na tych dywanowych.

Zdrowie – dywan to pułapka na wszelkie alergeny: roztocza, kurz i inne zanieczyszczenia, utrzymując je w strukturze materiału aż do prawidłowego usunięcia za pomocą odkurzacza lub profesjonalnego czyszczenia.

Utrzymanie – dywany są mniej pracochłonne w czyszczeniu i ogólnej konserwacji niż podłogi. Znacznie mniej także kosztuje ich utrzymanie w czystości i długiej żywotności.

Użytkowanie – o wiele przyjemniej jest siedzieć na miękkim dywanie przed kominkiem w chłodne dni, niż na zimnej podłodze. Milej jest także bawić się z dzieckiem na tekstyliach niż twardych powierzchniach. Ponadto, dywany są znacznie przyjemniejsze dla naszych stóp niż podłoga, jeśli lubimy chodzić po mieszkaniu boso.

Mamy nadzieję, że te podstawowe argumenty uświadomią wszystkich ile wnosi do pomieszczeń domowych „zwykły” dywan. Pragniemy także przypomnieć o należytej pielęgnacji, aby dywany służyły jak najlepiej przez wiele, wiele lat.

Call Now Button