Posted On: 7 września, 2017

Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas wyboru dywanu na schody?

Przy wyborze domowych tekstyliów nie tylko kolor czy materiał to główne cechy na których powinniśmy się skupić – w szczególności gdy kupujemy dywan z przeznaczeniem na schody, które głównie zajmują centralne miejsce w domu i jako pierwsze przyciągają uwagę gości. Ze względu na wygodę, coraz mniejsza ilość osób decyduje się na umieszczenie dywanu na schodach. Z pewnością łatwiej jest wymyć same stopnie, niż odkurzyć czy wyprać dywan. Jednak schody to część domu, która jest wysoce eksploatowana, a dywan może pełnić doskonałą funkcję ochronną. Ponadto schody oprawione dywanem nadają wnętrzu wyjątkowy charakter i tworzą zupełnie nową, niepowtarzalną aranżację. Podpowiadamy na jakie czynniki należy zwrócić uwagę podczas wyboru dywanu na schody.

  • Trwałość dywanu to niezwykle istotna właściwość, w szczególności gdy umieszczamy go na schodach. Tego typu tekstylia są wyjątkowo narażone na zniszczenia ze względu na częsty ruch, jednocześnie zachowując odpowiedni, ozdobny wygląd, uzupełniając sobą aranżację wnętrza. Największą trwałością charakteryzują się dywany z materiałów naturalnych oraz tekstylia z polipropylenu.
  • Gęstość w przypadku dywanu z przeznaczeniem na schody powinna być niewielka w stosunku do tego umieszczonego np. w salonie. Dlaczego? Im bardziej gęsty dywan, tym trudniejszy do zainstalowania na schodach. Poza tym dywany o dużej gęstości mają tendencję do amortyzacji, a co za tym idzie, stopa nie otrzymuje wystarczająco dużo podparcia, co stwarza zagrożenie potknięcia się i upadku ze schodów.
  • Przyczepność to kolejna istotna właściwość jeśli chcemy zachować pełne bezpieczeństwo w swoim domu. Dywan charakteryzujący się dobrą przyczepnością zostanie odpowiednio i z łatwością zainstalowany na schodach, dzięki czemu nie powstaną żadne zmarszczenia, a korzystanie ze schodów będzie w pełni bezpieczne.

Posiadanie dywanu na schodach to same korzyści. I nie musisz martwić się o jego konserwację – przyjedziemy do Twojego domu, aby go uprać i gruntownie odświeżyć! Skorzystaj z naszej usługi prania dywanów u klienta.

Call Now Button