Posted On: 21 lutego, 2020

Najmodniejsze dywany w 2020 roku – trendy i nowości wzornicze

dywany w 2020 roku

Producenci dywanów podążają za bardzo podobnymi trendami, co projektanci wnętrz i dekoratorzy. W 2020 roku na rynku tekstylnym dominować będą ręcznie plecione dywany utrzymane w kolorach ziemi. Preferowane będą wzory geometryczne oraz florystyczne. Ponadto we wzornictwie zauważalne będą inspiracje bogato zdobionymi dywanami orientalnymi. Wśród osób poszukujących rozwiązań ekologicznych sprawdzą się z kolei dywany pochodzące z recyklingu (np. wodoodporne modele z przędzy).

Dywany tkane i ręcznie plecione

Ręcznie wyplatane oraz tkane na płasko dywany będą stanowiły istotną część najnowszych kolekcji producentów tego typu asortymentu. Mowa przede wszystkim o dywanach jedwabnych, sznurkowych i wełnianych inspirowanych kaukaskimi soumakami czy wzornictwem tureckim. W 2020 roku dużą popularnością będą cieszyły się też dywany o bardzo grubym wątku lub produkty zdobione kolorowymi supełkami. Jeżeli chodzi o ich kolorystykę, to w bieżącym sezonie będą dominowały klasyczne kolory. Warto dodać, że specyfika wspomnianych tekstyliów podłogowych, wymaga delikatnych, profesjonalnie realizowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Z tego powodu w takim przypadku najlepiej będzie skorzystać z usług renomowanego centrum prania dywanów.

Geometryczne i florystyczne wzory

Najpopularniejsze w tym roku modele dywanów wyróżniają się zastosowaniem powtarzalnych, symetrycznych wzorów bazujących na klasycznych figurach geometrycznych. Ciekawym rozwiązaniem jest też wykorzystywanie form i kształtów pochodzących ze stylistyki orientalnej (np. arabeska, oktagon, rybia łuska). Natomiast ozdobne wzory florystyczne skierowane są do osób, które cenią rustykalne, kobiece i nieco romantyczne aranżacje wnętrz. W 2020 roku popularne będą przede wszystkim dywany z motywem róż, piwonii oraz polnych kwiatów. Zazwyczaj na stosunkowo jasnym tle umieszczane są wielobarwne kompozycje kwiatowe. Można też wybrać florystyczne dywany dwukolorowe o jednolitym tle i kontrastującymi z nim wzorami roślinnymi. Jednak, aby tekstylia tego typu zachowały swoje intensywne kolory, pranie dywanów należy przeprowadzać z użyciem delikatnych detergentów i mało inwazyjnych technologii.

Wybierając dywan do swojego domu lub mieszkania, warto kierować się nie tylko aktualną modą, ale także ich funkcjonalnością i estetyką. W każdym przypadku konieczne będzie regularne odkurzanie i pranie tego typu powierzchni, aby na długo zachowały one swoje właściwości użytkowe. Centrum prania dywanów to miejsce, które świadczy również bardziej zaawansowane technologiczne usługi, takie jak ozonowanie, impregnacja czy obszywanie krawędzi.

Call Now Button