Posted On: 12 maja, 2018

Ciepło? Najwyższy czas na pranie tapicerki samochodowej!

pranie tapicerki

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na kompleksowe pranie wnętrza samochodu trzeba przeznaczyć około 250 złotych. Warto zauważyć, że zdecydowanie mniej kosztują kosmetyki, którymi można dane auto wyczyścić na własną rękę. 

Może wystarczyć tylko odkurzanie

W przypadku, gdy tapicerka jest równomiernie zabrudzona najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne wyczyszczenie jej odkurzaczem piorącym. Z kolei pojedyncze, duże plamy są możliwe do usunięcia przy pomocy miękkiej szczotki. Bardzo ważne jest jednak, aby owłosienie nie było zbyt twarde, gdyż w przeciwnym razie przez przypadek można przetrzeć materiał. Gdy elementy kokpitu będą wykonane z tworzyw sztucznych, należy wyczyścić je odpowiednim środkiem myjącym, a do gładkich powierzchni używa się miękkie szmatki np. z mikrofibry czy flaneli. Rozwiązanie to pozwoli na pozbycie się brudu z zagłębień.

Specjalne wymagania skóry

Warto mieć świadomość, że zupełnie innej techniki czyszczenia, a także detergentów wymaga tapicerka skórzana. materiał przeważnie myje się szmatką, gąbką lub miękką szczotką. Wybór oczywiście powinien zależeć od rodzaju zabrudzenia. Szczotka powinna być ostatecznością, należy jej używać dopiero wtedy, gdy brud osadzony jest głęboko w porach materiału. Trzeba jednak pamiętać, aby być delikatnym, ponieważ materiał i lakier mogą się bardzo łatwo uszkodzić. Ważne jest również, aby spienić detergenty przed nałożeniem na fotele. Po zakończonym myciu trzeba natrzeć tapicerkę mleczkiem konserwującym. taki zabieg musi być wykonany raz na pół roku, w innym wypadku skóra może stracić swoje właściwości, stanie się nie tylko twarda lub brzydka, ale może zacząć pękać.

Kiedy nie należy przepłacać?

Kompleksowe pranie tapicerki w małym oraz miejskim samochodzie u profesjonalisty wynosi przynajmniej 250 złotych. Z kolei za wyczyszczenie średniej klasy samochodu będzie trzeba zapłacić od 400 do 500 złotych. Specjaliści rekomendują, aby samodzielnie wykonać czyszczenia, gdy są one niewielkie, ponieważ można je usunąć za pomocą kosmetyków, które są dostępne nie tylko w sklepach motoryzacyjnych, ale również na stacjach benzynowych.

Call Now Button