Posted On: 2 marca, 2018

Obszyj starą wykładzinę i zyskaj piękny dywan!

Po latach nawet najpiękniejsza wykładzina traci swój urok, zwłaszcza kiedy jest postrzępiona. Niegdyś elegancka ozdoba naszego salonu, estetycznie docięta, dziś z rozwarstwionymi, zniszczonymi końcami. Bardzo często wykładzina ma także odkształcenia i deformacje spowodowane przyciśnięciem przez meble. Jest to widoczne zwłaszcza kiedy decydujemy się na przemeblowanie. Jeśli nie chcesz pozbywać się swojej podniszczonej wykładziny – obszyj ją!

Renowacja wykładziny

Wiele firm na rynku oferuje usługę, jaką jest obszywanie wykładzin czy dywanów. Usługi polegają głównie na zniwelowaniu przetarć, usunięciu postrzępionych brzegów, a następnie obszyciu ich. W ten sposób wykładzina zyskuje drugie życie, a my nie musimy kupować nowej. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, zwłaszcza jeśli chcemy odświeżyć swoje wnętrze niewielkim kosztem. Obszywanie wykładzin musi być zrobione solidnie, tak by nic się nie strzępiło, by wykładzina zdobiła, a nie szpeciła nasze mieszkanie.

Dostosuj kształt do nowej aranżacji

Jeśli wykładzina czy dywan ma nieestetyczne brzegi czy też dużo odgnieceń, nie musimy jej wyrzucać. Warto wtedy przyciąć ją tak, jak nam się podoba, i jak będzie pasowało do wnętrza. Marzysz o dywaniku w nietypowej formie? Znajdź specjalistę, który dotnie wykładzinę według Twoich wytycznych z jak najmniejszymi stratami materiału. Z jednej dużej wykładziny można z powodzeniem także zrobić kilka mniejszych. Ostatnimi czasy bardzo popularne są okrągłe dywaniki. Idealnie nadają się pod ławę w salonie czy biurko. Dotnij swoją wykładzinę i ciesz się nową aranżacją wnętrza.

Wybierz rodzaj i kolor obszycia 

Jeśli znudziła cię Twoja stara wykładzina, zastanów się nad jej obszyciem. Da to estetyczny i trwały efekt. Szare barwy starych dywanów odśwież jaskrawą lamówką lub zaszalej ze wzorami i kompozycjami. Wybór barw i nici czy taśm jest tak duży, że każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Precyzyjne obszycie nicią czy może taśma z dżinsu lub ze skóry? Decyzja należy do Ciebie.

Obszywanie wykładzin jest idealnym pomysłem na renowacje starych zniszczonych dywanów czy chodników. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy rewelacyjny efekt. Piękno tkwi w detalach, zadbaj więc o nie.

Call Now Button