Posted On: 29 kwietnia, 2018

Poświąteczne plamy na dywanie – wizyta w pralni dywanów nieunikniona!

Święta są nie tylko niezapomnianym czasem beztroskiego wypoczynku z rodziną ale wiążą się również z masą obowiązków. Jedną z najmniej przyjemniejszych kwestii, kiedy myślimy o świętach jest bez wątpienia sprzątanie i przygotowywanie smacznych potraw. Nierzadko zdarza się również, że podczas świątecznej uczty zawini zmysł równowagi i nasz dywan przyozdobią liczne, nieraz tłuste i niemożliwe do doczyszczenia plamy. Nie zawsze są to plamy proste do doczyszczenia – zdarza się bowiem, że tłuszcz, wino czy innego rodzaju zabrudzenia zostają na naszym dywanie i są uciążliwymi do doczyszczenia przy użyciu domowych sposobów – nieunikniona będzie wtedy wizyta w pralni dywanów.

Czy wizyta w pralni dywanów jest nieunikniona?

Doczyszczenie uciążliwych plam na dywanach nie jest proste, w szczególności, jeśli spadły na jego powierzchnie produkty wyjątkowo trwałe i niespieralne. Często nie wystarczą przeznaczone do użytku domowego mydła czy pasty odplamiające, a niektórych plam nie są w stanie wywabić nawet wyjątkowo silne pianki, przeznaczone do usuwania różnego rodzaju zabrudzeń. Warto więc podjąć się wizyty w pralni dywanów – jest to bowiem miejsce, w którym nie tylko doskonale wyczyszczą nasz dywan z uciążliwych zabrudzeń czy niemożliwych do usunięcia plam ale również – odświeżą go, pomagając mu odzyskać świeży, naturalny blask.

Warto wspomnieć, że o pomoc pralni dywanów warto pokusić się w szczególności w sytuacji, kiedy to posiadamy dywan o długim włosiu – tak zwany dywan „shaggy”. Wizyta w pralni dywanów to profesjonalna usługa, o którą pokusić powinien się każdy z nas – nie tylko przy okazji świątecznych zabrudzeń ale w celu regularnego czyszczenia naszego dywanu, niezależnie od poru roku. Faktem jest bowiem, że dywany są elementami wystroju, w których wyjątkowo intensywnie osadza się kurz, będąc prawdziwą zmorą dla osób cierpiących na uczulenia pod kątem kurzu. Wizyta taka nie jest droga i bez wątpienia warto przynajmniej 2-3 razy w roku oddać nasz dywan w ręce specjalistów.

Call Now Button