Posted On: 30 stycznia, 2020

Profesjonalna impregnacja dywanów – podstawowe czynności i spodziewane efekty

Profesjonalna impregnacja dywanow

Zależy Ci na utrzymaniu idealnej czystości dywanu? Chcesz ochronić go przed niszczeniem w wyniku codziennej eksploatacji? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalna impregnacja dywanów.

Zabezpieczenie dywanów krok po kroku

Dywany to elementy wystroju domów i pomieszczeń biurowo-usługowych, które są w szczególny sposób narażone na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu dla zachowania czystości dywanów i zadbania o ich estetyczny wygląd, warto zdecydować się na innowacyjne rozwiązanie, jakim jest impregnacja dywanów. Impregnację najczęściej wykonuje centrum prania dywanów. Zwykle jest to procedura dwuetapowa – najpierw dywan poddawany jest praniu chemicznemu w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń, w tym roztoczy znajdujących się w głębokich warstwach włókien, a następnie zostaje dokładnie nasączony specjalnym płynem higienizująco-ochronnym. Centrum prania dywanów bardzo często stosuje w tym celu roztwór nanocząsteczkowy, który wnika w strukturę dywanu, tworząc na jego powierzchni niewidoczną gołym okiem warstwę izolacyjną. Zabezpiecza ona tekstylia przed wnikaniem w ich strukturę wielu substancji na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy.

Korzyści płynące z profesjonalnej ochrony dywanów

Impregnacja dywanów przynosi wiele korzyści. Po pierwsze, aby utrzymać tekstylia podłogowe w czystości, wystarczy dużo mniej czasu i wysiłku. Kurz, piasek, sierść czy stałe produkty spożywcze (np. okruchy) osiadają bowiem na warstwie izolacyjnej i nie wnikają w głębsze partie włókien. W efekcie wystarczy regularne odkurzanie, aby dywany na długo zachował on swój pierwotny wygląd. Znika również problem plam z błota, wody deszczowej czy rozlanych napojów. Nowoczesne impregnaty rekomendowane przez centrum prania dywanów zatrzymują bowiem wilgoć na powierzchni tekstyliów podłogowych. Dzięki temu wystarczy do zawilgoconego miejsca przyłożyć szmatkę, która skutecznie wchłonie ciecz i zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków. Impregnacja dywanów prawdopodobnie zapobiegnie też trwałemu zabarwieniu materiału winem, czekoladą czy czarną herbatą.

Impregnacja dywanów przeprowadzona przez centrum prania dywanów to szybki i skuteczny sposób na zapewnienie wykładzinom kompleksowej ochrony oraz estetycznego wyglądu.

Call Now Button