Posted On: 5 sierpnia, 2018

Jak przywrócić blask i świeżość wykładzinie dywanowej?

Jak przywrócić blask i świeżość wykładzinie dywanowej (1)

Przez ostatnie parę lat tendencje aranżacyjne skłaniały się ku temu, aby na niemal całej powierzchni mieszkania kłaść płytki lub panele. Obecnie wykładziny dywanowe wracają do łask.

Zalety wykładzin dywanowych

Do największych zalet wykładzin dywanowych możemy zaliczyć:

-możliwość wspaniałej aranżacji wnętrza: wykładziny możemy rozłożyć na całej powierzchni podłogi. Dywany niestety takiej możliwości nie dają.

-komfort: dywanowe wykładziny są niezwykle przyjemne w dotyku. Szczególnie są polecane osobom, które lubią chodzić w domu na bosaka.

-komfort termiczny: wykładzina położona na podłodze stanowi dodatkową warstwę izolacyjną. Dzięki temu komfort cieplny w mieszkaniu się poprawia.

Niestety wykładziny dywanowe mają jedną dużą wadę. Jest problem z utrzymaniem ich w nienagannej czystości. Dywan mogliśmy zwinąć i zawieźć do prania lub wytrzepać. Wykładziny dywanowej nie możemy usunąć z podłoża, co sprawia, że z czasem może nieprzyjemnie pachnieć oraz jest podatna na grzyby, pleśń, roztocza oraz bakterie. Na szczęście jest na to rada.

Brzydki zapach wykładziny? Zdecyduj się na pranie i ozonowanie

Nikt oczywiście nikomu nie zarzuca, że nie dba o czystość. Niestety nawet regularnie czyszczone wykładziny dywanowe, zbierają brud oraz zarazki. Są na to dwie metody, które najlepiej zastosować jedna po drugiej. Są to:

-pranie: pranie wykładzin odbywa się za pomocą specjalnej maszyny do prania dywanów oraz z użyciem odpowiedniej chemii. Chemia taka wiąże brud oraz zanieczyszczenia w formę kryształków, które możemy potem z łatwością odkurzyć. Zanim zaczniemy wykładzinę, można w przypadku mocnego zabrudzenia użyć szorowarki. Szorowarka jest to maszyna wykorzystywana głównie w biurach i miejscach użyteczności publicznej. Dzięki niej pozbędziemy się najtrudniejszych zabrudzeń.

-ozonowanie: ozonowanie wykładziny polega na wdmuchiwaniu ozonu z generatora w strukturę wykładziny lub dywanu. Ozon jest zabija grzyby, pleśń oraz drobnoustroje i roztocza. Dodatkowo ozon doskonale usuwa brzydkie zapachy.

Call Now Button