Posted On: 8 lutego, 2017

Sposoby na niesforne dywany: gdy dywan się zawija

Ksztalty, kolory, faktury, rozmiary – jak dobrac odpowiedni dywan do salonu

Czy zdarzyło się Wam kupić dywan idealnie wkomponowany w wystrój wnętrza waszego salonu, sypialni czy gabinetu, nadający im pewien klimat, ale nie odpowiadający waszej podłodze? Co mamy na myśli? Przesuwanie, ściąganie, rolowanie – czy te problemy są wam znajome? Jeśli tak, to przedstawiamy poniżej domowe metody na niesforne dywany.

Dywan się zawija – jak sobie z tym poradzić?

Jednym ze sposobów na ślizgające się dywany jest podszycie jego narożników niewielkimi kawałkami gąbki lub podklejenie ich cienką gumą, np. z dętki rowerowej. Jest to dość szybki i łatwy sposób, który może zdziałać cuda. W przypadku gdy jeden z narożników uparcie się zawija, należy go unieruchomić przynajmniej na jeden dzień. W jaki sposób? Umieszczając zarówno na jak i pod narożnik zwilżone wodą i owinięte folią kawałki płótna. Następnie lekko obciążając dane miejsce (nie za mocno, gdyż może dojść do zagniecenia włosia) pozostawiamy na dłuższy czas. Po zakończeniu kuracji obciążającej, osuszamy narożnik suszarką do włosów i mocujemy kawałek tektury w formie trójkąta.

Sposób na przesuwające się dywany

Kolejnym rozwiązaniem na przesuwające się tekstylia, jest rozprowadzenie po ich wewnętrznej stronie silikonu akrylowego. Silikon nakładamy wzdłuż dywanu co 15-20cm cienkimi liniami lub punktowo, a następnie pozostawiamy do wyschnięcia. Gdy preparat wyschnie, dywan umieszczamy na swoim miejscu.

Ostatnim sposobem na fałdowanie czy przesuwanie się dywanów jest zastosowanie maty antypoślizgowej. Jej użycie jest wyjątkowo proste, gdyż nie wymaga mocowania do podłoża – wystarczy rozłożyć ją bezpośrednio pod dywanem. Dodatkowo mata antypoślizgowa zapewnia bezpieczne użytkowanie, a także chroni podłogę przed zarysowaniem.

Potrzebujesz pomocy?

Pralnia dywanów Damat w Warszawie i Markach chętnie pomoże Ci z niesfornym dywanem! Zapraszamy!

Call Now Button