Posted On: 27 marca, 2018

Pranie dywanów z jedwabiu – jak prać jedwabny dywan?

Pranie dywanów jedwabnych Warszawa

Dywany jedwabne uchodzą za najbardziej ekskluzywne wyroby na świecie. Pod tym względem deklasują zdecydowanie dywan z wiskozy, dywan skórzany czy typowy dywan z długim włosem. Można znaleźć tradycyjne dywany jedwabne z efektownym wzorem czy też bardzo nowoczesne o prostej formie. Dywany wykonane w 100% z jedwabiu należą do grupy dywanów naturalnych, w skład której wchodzą też dywany sizalowe i dywany wełniane. Produkty z tej grupy mają bardzo wysoką jakość, estetycznie wykończone, a także sprawdzają się w każdym wnętrzu. Warto jednak wiedzieć, że luksusowe dywany jedwabne tkane są ręcznie, a więc trzeba będzie o nie w odpowiednie sposób zadbać. Decydując się na zakup tego typu dywanu należy zdawać sobie sprawę, że metody pielęgnacji będą inne i być może bardziej czasochłonne. Ale dzięki temu dywan przez lata będzie zachwycał czystością.

Dywan z jedwabiu

Dywany jedwabne – jak prać i dbać o prawdziwy dywan z jedwabiu?

Jak czyścić dywan z jedwabiu?

Wszystkie dywany naturalne, czyli sizalowe, wełniane i dywany jedwabne można czyścić w ten sam sposób. Dywany tego typu nie lubią tarcia, gorącej wody i naturalnego suszenia. Ale przed samym praniem należy takie dywany odkurzać, najlepiej końcówką bez szczotki oraz delikatnie trzepać, aby nie rozerwać włókien dywanu. Dopiero po usunięciu kurzy czy np. okruszków z jedzenia można zabrać się na pranie na mokro.

Pranie dywanów jedwabnych – kilka porad

Są dwie szkoły prania dywanów jedwabnych. W jednej wykorzystuje się środki na mokro, a w drugiej na sucho. Nie mniej warto zastosować tę, która nam wyda się łatwiejsza lub o jakiej wspomniano w sklepie, w którym kupowaliśmy dywan. Dywany jedwabne są dość odporne na wodę, dlatego też nie przepuszczają jej do spodniej warstwy dywanu. Używając więc tylko mokrej szmatki do mycia nie ma obawy, że dywan przesiąknie wodą na wylot. Dobrze jest przetestować środek czyszczący na małej części dywanu, aby sprawdzić, czy nie pojawią się np. odbarwienia.

Szybka wycena prania

 

Pranie jedwabnego dywanu w domu?

Do prania dywanów jedwabnych można kupić różne detergenty przeznaczone konkretnie do typu dywanu. Można też użyć wody sodowej. Żeby wyprać dywan jedwabny należy przygotować sobie szmatkę, którą będziemy moczyć w wodzie z rozpuszczonym detergentem, a potem przetrzemy nią dywan. Po rozprowadzeniu wody z detergentem nadmiar trzeba usunąć suchą szmatką. Piorąc dywan w mieszkaniu warto do wyschnięcia (o ile to możliwe) pozostawić go na świeżym powietrzu, ale nie narażając go na ostre promienie słoneczne, ponieważ od nich kolory mogą wyblaknąć.

Z kolei używając suchych środków jak np. proszek do prania dywanu, wystarczy rozprowadzić go zgodnie z instrukcją na powierzchni dywanu i pozostawić na określony czas, a potem delikatnie odkurzyć i dywan powinien być oczyszczony.

 

Pranie dywanu z jedwabiu – pralnia dywanów

Niestety czasem może się zdarzyć, że plama jest obszerna lub zrobiona substancją, która nie chce łatwo zejść. I co wtedy? Można oczywiście spróbować samemu wyprać dywan jak opisano to wyżej, ale można też skorzystać z pomocy fachowców. Zapraszamy do naszej profesjonalnej pralni dywanów Damat – specjalizujemy się w praniu dywanów na wskroś, w tym dywanów z jedwabiu, które widziały już nie jedną plamę i z powodzeniem czyściły nawet najbardziej luksusowe dywany z naturalnych materiałów. Zatem jest wiele sposobów, dzięki którym można cieszyć się czystym dywanem.

 

Sprawdź także:

 

Call Now Button