Posted On: 22 marca, 2018

Jak usunąć lakier do paznokci z dywanu? Poradnik.

jak usunac lakier do paznokci z dywanu?

Malowanie paznokci to jedno z zajęć regularnie zajmujących czas większości kobiet. Dbając o estetyczny wygląd naszych paznokci, nie zapominajmy o walorach wizualnych przedmiotów, które są dookoła nas, np. dywanów, które mogą stać się ofiarą naszej nieuwagi. Jeśli przez przypadek lakier wyleje się na dywan powstaje plama, którą trudno usunąć, niemniej jednak jest to możliwe.

Co zrobić z poplamionym dywanem?

Pierwsze co przychodzi nam do głowy to oczywiście próba usunięcia plamy po lakierze do paznokci samodzielnie, w domu. I to oczywiście w większości przypadków będzie dobrym pomysłem, bo nawet jeśli nam się nie powiedzie, to zawsze możemy taki dywan oddać do profesjonalnej pralni dywanów.

Metoda 1: Woda i płyn do mycia naczyń

Jednym ze sposobów na pozbycie się lakieru do paznokci z dywanu jest użycie wody i płynu do mycia naczyń. Rozpocznij od wycierania plamy za pomocą czystej ściereczki, aby usunąć jak najwięcej lakieru. Następnie wymieszaj ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń i nasącz ściereczkę w tej mieszaninie. Delikatnie pocieraj plamę, ale nie wciskaj jej w dywan. W miarę usuwania lakieru, zmieniaj ściereczkę, aby nie rozprzestrzeniać plamy. Kontynuuj aż do całkowitego usunięcia lakieru.

Metoda 2: Aceton

Aceton jest skutecznym rozpuszczalnikiem lakieru do paznokci, który może być używany do usuwania plam z dywanu. Jednak przed użyciem acetonu, należy przeprowadzić próbę na małej i niewidocznej powierzchni dywanu, aby upewnić się, że nie zniszczy on tkaniny. Następnie nasącz ściereczkę acetonem i delikatnie pocieraj plamę, aż lakier zostanie usunięty. Zmieniaj ściereczkę, aby uniknąć rozprzestrzeniania plamy. Po usunięciu lakieru, umyj dywan wodą z płynem do mycia naczyń i pozostaw do wyschnięcia.

Metoda 3: Spirytus izopropylowy

Spirytus izopropylowy jest również skutecznym rozpuszczalnikiem lakieru do paznokci. Przed użyciem spirytusu, należy przeprowadzić próbę na małej i niewidocznej powierzchni dywanu, aby upewnić się, że nie zniszczy on tkaniny. Następnie nasącz ściereczkę spirytusem i delikatnie pocieraj plamę, aż lakier zostanie usunięty. Zmieniaj ściereczkę, aby uniknąć rozprzestrzeniania plamy. Po usunięciu lakieru, umyj dywan wodą z płynem do mycia naczyń i pozostaw do wyschnięcia.

Metoda 4: Środek do usuwania lakieru do paznokci

Jeśli powyższe metody zawiodły, można spróbować użycia specjalnego środka do usuwania lakieru do paznokci, który można kupić w sklepach z artykułami do paznokci oraz w supermarketach. Przed użyciem należy jednak upewnić się, że środek ten jest bezpieczny do użycia na dywanie. Przeprowadź próbę na małej i niewidocznej powierzchni dywanu, aby upewnić się, że nie zniszczy on tkaniny. Następnie zastosuj środek według instrukcji producenta i poczekaj, aż lakier zostanie rozpuszczony. Zmieniaj ściereczki, aby uniknąć rozprzestrzeniania plamy. Po usunięciu lakieru, umyj dywan wodą z płynem do mycia naczyń i pozostaw do wyschnięcia.

Szybka wycena prania

Jakie dywany najtrudniej czyścić z lakieru do paznokci?

Musimy szczególnie uważać, jeśli mamy do czynienia z delikatnymi i jasnymi dywanami. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy żaden z użytych do wywabiania plamy środków nie zrobi im krzywdy. Jeśli styl naszego wnętrza na to pozwala, możemy też naszyć na plamę ozdobną łatę albo wyszyć za pomocą muliny wzór, który ją przysłoni. Takie rozwiązanie może się okazać pretekstem do ozdobienia dywanu i nadania mu indywidualnego charakteru.

Nie polecamy stosowania żadnych środków chemicznych na dywanach orientalnych, dywanach ze skóry, dywanach ręcznie robionych i wszelkiego rodzaju kosztownych dywanach z najwyższej półki.

Co jeśli nie jesteśmy w stanie sami usunąć lakieru do paznokci z naszego dywanu?

Usunięcie lakieru do paznokci z dywanu jest trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli zostanie on na nim na dłużej. Wiele osób próbuje usunąć lakier z dywanu domowymi metodami, takimi jak te, które opisaliśmy powyżej. Jednakże, takie próby często kończą się niepowodzeniem i nawet mogą zniszczyć strukturę i kolor dywanu.

Jeśli domowe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, warto skorzystać z usług specjalistycznej pralni dywanów. Pralnia dywanów ma nie tylko odpowiednie narzędzia i środki chemiczne, ale także doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak skutecznie usunąć lakier z dywanu bez uszkadzania jego włókien i kolorów.

Pracownicy pralni dywanów używają specjalnych preparatów, które są bezpieczne dla naturalnych włókien dywanu. Zanim jednak przystąpią do usuwania lakieru, wykonują test na niewielkim obszarze dywanu, aby upewnić się, że środek chemiczny nie spowoduje zmiany koloru czy zniszczenia włókien dywanu.

Dodatkowo, pralnia dywanów może przeprowadzić całościowe czyszczenie i pielęgnację dywanu, aby przywrócić mu pierwotną świeżość i miękkość. Specjaliści oferują też impregnację, która zabezpieczy dywan przed przyszłymi plamami i uszkodzeniami.

Podsumowując, jeśli domowe sposoby na usunięcie lakieru do paznokci z dywanu zawiodą, warto skorzystać z usług profesjonalnej pralni dywanów. Pracownicy pralni mają niezbędne doświadczenie i wiedzę, aby usunąć lakier z dywanu skutecznie i bezpiecznie, a także przywrócić mu pierwotny wygląd i trwałość.

Niezależnie od tego, na jaki sposób czyszczenia się zdecydujemy pamiętajmy, że plama z lakieru to nie tragedia. Najlepiej zasięgnij pomocy specjalisty. Wszystko można naprawić lub poprawić, a najlepiej plam po prostu unikać.

Call Now Button