Posted On: 22 marca, 2018

Jak usunąć lakier do paznokci z dywanu?

dywan

Malowanie paznokci to jedno z zajęć regularnie zajmujących czas większości kobiet. Dbając o estetyczny wygląd naszych paznokci, nie zapominajmy o walorach wizualnych przedmiotów, które są dookoła nas, np. dywanów, które mogą stać się ofiarą naszej nieuwagi. Jeśli przez przypadek lakier wyleje się na dywan powstaje plama, którą trudno usunąć, niemniej jednak jest to możliwe.

Co zrobić z poplamionym dywanem?

Plamę z lakieru do paznokci należy zwilżyć zmywaczem do paznokci. Najlepiej, żeby nie zawierał acetonu, ponieważ może odbarwiać włosie. Na wszelki wypadek możemy zrobić małą próbę, żeby sprawdzić, jak zmywacz reaguje z dywanem. Niektórym dywanom nie powinien zaszkodzić aceton, więc jeśli posiadamy dywan odporny na przebarwienia, warto skorzystać z preparatu zawierającego aceton, ponieważ zadziała szybciej i efektywniej. Do nałożenia zmywacza możemy użyć ręcznika papierowego, bawełnianej ściereczki lub wacika kosmetycznego. Zamiast zmywacza można zastosować również wodę utlenioną. Kiedy wywabimy cały lakier, należy użyć jeszcze ciepłej wody z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i pozostawić do wyschnięcia. Przemycie dywanu wodą jest niezbędne, żeby usunąć z niego środek użyty do zmycia lakieru i nie zamienić jednej plamy na drugą.

Innym sposobem jest spryskanie plamy lakierem do włosów i wykruszenie jej z dywanu np. poprzez roztłuczenie jej łyżką. Pomóc może również spirytus salicylowy. W ostateczności możemy się zdecydować na specjalne preparaty do czyszczenia dywanów.

Jakie dywany najtrudniej czyścić?

Musimy szczególnie uważać, jeśli mamy do czynienia z delikatnymi i jasnymi dywanami. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy żaden z użytych do wywabiania plamy środków nie zrobi im krzywdy. Jeśli styl naszego wnętrza na to pozwala, możemy też naszyć na plamę ozdobną łatę albo wyszyć za pomocą muliny wzór, który ją przysłoni. Takie rozwiązanie może się okazać pretekstem do ozdobienia dywanu i nadania mu indywidualnego charakteru.

Niezależnie od tego, na jaki sposób czyszczenia się zdecydujemy pamiętajmy, że plama z lakieru to nie tragedia. Najlepiej zasięgnij pomocy specjalisty. Wszystko można naprawić lub poprawić, a najlepiej plam po prostu unikać.

Call Now Button