Posted On: 25 maja, 2017

Korzystny wpływ tekstyliów na nasze zdrowie

tekstylia clean

Jak donoszą badania statystyczne, Polacy spędzają znacznie więcej czasu w pomieszczeniach niż na zewnątrz. I nie jest tu niestety mowa jedynie o codziennej pracy czy nauce w budynkach do tego przeznaczonych, ale także o formie spędzania wolnego czasu, który głównie przebywamy w domu. Oznacza to, że jakość powietrza wewnątrz danych pomieszczeń ma ogromne znaczenie i wpływ na nasze zdrowie.

Dywany mogą zredukować skutki astmy i alergii – jeśli należycie o to zadbamy

Wiele opinii głosi, iż dywan zmniejsza jakość powietrza w pomieszczeniu w którym się znajduje. Jednak prawda jest zupełnie inna – tekstylia wpływają korzystnie na jakość powietrza, dzięki funkcji naturalnego filtra, wyłapując wszelkie alergeny i utrzymując je poza strefą oddychania. Jednak aby dywan wciąż spełniał swoją wyjątkową funkcję, należy szczególnie o niego dbać.

Jeśli posiadasz w domu dywan i należysz do grona alergików, najlepszym sposobem na wyeliminowanie negatywnych skutków alergenów jest utrzymanie go w stałej czystości. Odkurzanie to najprostszy i najszybszy sposób na usunięcie z dywanu brudu i roztoczy. Dobrej jakości sprzęt odkurzający potrafi usunąć do 90% wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchni dywanu. Odkurzać należy przynajmniej 3 razy w tygodniu, aby alergeny nie wniknęły głęboko w strukturę materiału. Najskuteczniejszą zaś metodą na poprawienie jakości powietrza w pomieszczeniach jest regularne i dogłębne czyszczenie. Jak to osiągnąć? Korzystając z profesjonalnych firm piorących dywany, które dzięki specjalnym metodom i wysokospecjalistycznym sprzętom, są w stanie usunąć 100% brudu i wszelkich alergenów zarówno z powierzchni dywanu, jak i wewnętrznej struktury materiału. Dodatkowo nadają świeżości pranym tekstyliom i przedłużają ich żywotność. Każdy dywan powinien zostać poddany profesjonalnej usłudze prania tekstyliów, przynajmniej raz w roku.

Jeśli jesteście alergikami lub chcecie poprawić jakość powietrza w domowych pomieszczeniach, zapraszamy do skorzystania z naszych usług dogłębnego i profesjonalnego prania tekstyliów metodą „na wskroś”.

Call Now Button