Posted On: 13 lipca, 2017

Jak utrzymać dywany w czystości przez okres wakacyjny?

pranie dywanów w wakacje

Wakacje to błogi czas urlopów i wyjazdów, ale i nie tylko. Dni są jasne i długie, dlatego też mamy więcej czasu i chęci na nadrobienie zaległych spotkań z dalszą rodziną czy przyjaciółmi. W letnie miesiące odwiedza nas zdecydowanie więcej gości, niż w okresie zimowym. To oznacza, że nasze domowe tekstylia są o wiele bardziej narażone na zabrudzenia i zniszczenie – tym bardziej, jeśli dodatkowo nasze dziecko większość wakacji spędza w domu. Poniżej przedstawiamy cztery podstawowe wskazówki, które pomogą Ci utrzymać dywan w stałej czystości przez całe wakacje.

W przypadku plam i zabrudzeń…

  • Nie pocieraj mokrej plamy gąbką czy szmatką – może to doprowadzić do uszkodzenia dywanu, gdyż w ten sposób brud przenika do dolnej struktury materiału. Staraj się powstałą plamę osuszyć ręcznikami papierowymi.
  • Nie używaj zbyt dużej ilości płynów do plam – posiadają w swoim składzie substancje, które mogą być szkodliwe dla twojego dywanu. Skutecznym środkiem w walce z plamami jest zwykłe, szare mydło.
  • Pamiętaj by każdą powstałą plamę usunąć natychmiast – zbyt długie zwlekanie może doprowadzić do trwałego powstania skazy na dywanie.
  • Jeśli na dywanie znajduje się spora ilość brudu w postaci kurzu, okruszków czy drobinek, zanim przetrzesz dywan na mokro, najpierw dokładnie go odkurz

Okres wakacyjny to także doskonały czas na dokładniejsze zadbanie o domowe tekstylia. Informujemy, iż pralnia dywanów i wykładzin Damat S.C. jest czynna przez całe wakacje! Zapraszamy do kontaktu Gwarantujemy najwyższy poziom i profesjonalizm usług pralniczych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, dzięki któremu masz pewność, że Twój dywan lub wykładzina są czyste, a także pozbawione brzydkich zapachów i przebarwień przez całe lato!

Call Now Button