Posted On: 27 lipca, 2018

Wakacje – idealny czas na pranie wykładzin w obiektach

Wakacje – idealny czas na pranie wykładzin w obiektach

Wykładziny w biurze, hotelu, placówce oświatowej czy innej powierzchni użyteczności publicznej są praktyczne, a poza tym wyglądają pięknie, estetycznie i nadają pomieszczeniom przytulny charakter. Do czasu… Plamy, zabrudzenia wnoszone na zabłoconych butach, sierść zwierząt, okruchy i resztki przypadkowo upuszczonego jedzenia czy picia sprawiają, że wykładziny tracą swój wygląd i teksturę, wyglądają na zużyte i zupełnie nieefektowne.

Dlaczego wakacje to idealny czas na pranie wykładzin w obiektach?

Po pierwsze: mniej osób. Czyszczenie wykładzin odbywa się na miejscu, u klienta – w biurze, instytucji, firmie. A w miesiącach wakacyjnych dużym ułatwieniem jest mniejsza liczba zarówno pracowników wykonujących w firmach swoje obowiązki, jak również mniejsza liczba klientów. Zdarzają się również przypadki, że firma czy instytucja zamykana jest na sezon wakacyjny. To sytuacja idealna. Oczywiście, w innych terminach również można realizować usługę czyszczenia (nawet w godzinach wieczornych i nocnych, co nie wpływa na wykonywanie obowiązków przez pracowników), ale dostępność obiektu w trakcie dnia i światło dzienne sprzyjają znacząco usuwaniu nawet najdrobniejszych plam i zanieczyszczeń.

Po drugie: skrócenie czasu schnięcia. Ciepłe wakacyjne dni sprzyjają schnięciu wyczyszczonej wykładziny. Pozostała po czyszczeniu wilgoć wyparowuje szybciej, wobec czego powierzchnia podłogowa w obiekcie jest szybciej dostępna dla pracowników, klientów i innych osób.

Należy pamiętać, że zabrudzenia wykładzin to nie tylko kwestia samej estetyki. Gromadzą się w nich alergeny, szczególnie roztocza, bakterie i grzyby, które potrafią uprzykrzyć życie nie jednego alergika. Pojawia się tu również kwestia wizerunku. Przychodząc do biura, kontrahent z pewnością zwróci uwagę na estetykę wnętrza biura swoich przyszłych kontrahentów. Klienci chętniej wrócą natomiast do hotelu, w pokojach którego leży świeża i czysta wykładzina. To także kwestia higieny pracy – odpowiedni wygląd pomieszczeń biurowych wpływa na wygodę i dobre nastawienie osób tam pracujących, a tym samym na efektywność pracy.

Call Now Button