Posted On: 2 maja, 2019

3 najpopularniejsze metody prania dywanów – przegląd rozwiązań

3 najpopularniejsze metody prania dywanow – przeglad rozwiazan

Dywan w każdym domu ma zastosowanie praktyczne i dekoracyjne. Skutecznie ociepla pomieszczenie, oraz jest ozdobą pokoju, stąd konieczne jest systematyczne dbanie o jego ładny i czysty wygląd. Niestety samo odkurzanie czy trzepanie dywanu, nie pomoże pozbyć się nieestetycznych plam na materialne. W takim przypadku, wskazane jest wypranie dywanu. Ze względu na duże gabaryty i olbrzymi ciężar mokrych dywanów, dobrze jest oddać je do firmy, zawodowo zajmującej się praniem wykładzin.

Najpopularniejsze metody prania dywanów

Metodą, często używanych w wielu domach, jest pranie dywanu za pomocą odkurzacza piorącego. Tego typu maszyna natryskuje wodę z szamponem na powierzchnię materiału, po czym odsysa ją do specjalnego pojemnika. Niestety taka procedura pozwala na usunięcie jedynie niewielkich zabrudzeń, i umożliwia tylko czyszczenie powierzchniowe – stąd nie jest zbyt skuteczna.

Jeśli zależy nam na maksymalnym efekcie, warto zdecydować się na pranie dywanów na wskroś. Metoda ta polega na czyszczeniu runa razem z osnową. Po dokładnym wytrzepaniu i odkurzeniu dywanu, jest on skrupulatnie szorowany w kąpieli wodnej, z użyciem specjalistycznego, wysoko pieniącego się szamponu. Po etapie kąpieli, dywan jest odsączany w specjalnej wirówce, co znacząco przyspiesza proces jego późniejszego suszenia. W trakcie wodnego prania dywanów skutecznie usuwane są wszelkie nieprzyjemne zapachy i zanieczyszczenia. Pranie dywanów na wskroś pozwala całkowicie wyeliminować chorobotwórcze roztocza, wyjątkowo niekorzystne dla alergików. Profesjonalnie przeprowadzone pranie dywanów na wskroś pomaga uzyskać wyjątkowo czysty i świeży dywan, eliminując problem jego uszkodzeń czy deformacji. Takie wodne pranie dywanów jest możliwe jedynie w firmach, specjalistycznie zajmujących się czyszczeniem wykładzin – wymaga ono posiadania odpowiedniej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa oraz zaawansowanych urządzeń, przystosowanych do prania dużych gabarytów.

Chcąc uzyskać dokładnie wyczyszczony, pięknie wyglądający dywan, warto skorzystać z usług firmy, specjalizującej się w wodnym praniu dywanów. Będzie to gwarancją doskonałego efektu, bez konieczności dużego nakładu pracy z naszej strony.

Call Now Button