Posted On: 10 czerwca, 2018

Jak często należy prać dywany, aby zachować ich nienaganny stan?

Jak często należy prać dywany, aby zachować ich nienaganny stan

Dzięki dywanom nasz dom jest ciepły i przytulny. Dywany izolują podłogę przed zimnem, a także zabezpieczają nas przed upadkiem na śliskiej powierzchni. Musimy jednak pamiętać o tym, iż wszystkie dywany wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji.

Wszystkie dywany, niezależnie od tego, z jakiego zostały wykonane materiału i w jakim są kolorze, wymagają prania. Dzięki regularnemu czyszczeniu dywanu będzie on nie tylko czysty, ale i znacznie bardziej higieniczny. Należy pamiętać, że na podłogach, a szczególnie w dywanach gromadzą się ogromne ilości niebezpiecznych bakterii. Dlatego też oprócz walorów estetycznych czystego  dywanu istotna jest też kwestia naszego zdrowia. W brudnych dywanach zalegają kurz, bakterie i alergeny, które mają zdecydowanie negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Jak często i kiedy należy prać dywany?

Optymalna częstotliwość prania dywanów to 1-2 razy do roku, najlepiej wiosną lub latem. Dzięki wysokiej temperaturze powietrza oraz słońcu mamy możliwość szybkiego wysuszenia dywanu na świeżym powietrzu, najlepiej na poręczy lub trzepaku. Dywan wysuszony na zewnątrz w cieple nie nabierze brzydkiego zapachu.

Jeżeli nasz dywan zostanie poplamiony, warto wyczyścić jedynie zabrudzony obszar. Rzadsze moczenie dywanu sprawi, iż dłużej zachowa on swoją pierwotną strukturę, kształt oraz kolor. Dlatego warto ograniczyć moczenie i oczyszczanie dywanu jedynie do zabrudzonych miejsc, które rzeczywiście tego potrzebują, a generalne pranie całego dywanu przeprowadzać jedynie raz lub dwa razy w roku. Jeśli chodzi o pranie, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy piorącej dywany. Wykwalifikowany, doświadczony specjalista wypierze nasze dywany odpowiednimi środkami dopasowanymi do rodzaju dywanu oraz włókien, z których został zrobiony. Dzięki profesjonalnie wykonanej usłudze dywan będzie idealnie czysty, pozbawiony kurzu i bakterii oraz plam, a także zachowa swój pierwotny kształt, kolor oraz strukturę.

Call Now Button