Posted On: 10 lutego, 2017

Jak dbać o dywaniki samochodowe?

W okresie jesienno / zimowym należy szczególnie dbać o swój samochód – nie tylko o jego zewnętrzny wygląd by na drodze prezentował się wyjątkowo, ale i o jego wnętrze by jazda nim sprawiała nam przyjemność. Zarówno deszcz jak i śnieg to zmora każdego posiadacza samochodu. O ile dywaniki gumowe wystarczy przepłukać i wysuszyć, w przypadku welurowych sprawa nie jest już taka prosta. Ze względu na estetykę i elegancki wygląd, to właśnie dywaniki welurowe są częściej wybierane niż gumowe, pomimo że te drugie są o wiele bardziej praktyczniejsze, w szczególności w okresie jesienno / zimowym.

Pranie dywanów samochodowych

Welurowe dywaniki do samochodu cechuje przede wszystkim trwałość i odporność na odkształcenie. Jeśli będziemy o nie szczególnie dbać, mogą posłużyć nam nawet przez kilka lat. Przy wyborze tego rodzaju tekstyliów, ważna jest gramatura samego weluru, która powinna wynosić minimum 2000g/m2. A jak wygląda ich czyszczenie? Zaczynamy od dokładnego ich wytrzepania, a następnie przechodzimy do odkurzania. W związku z tym iż dywaniki welurowe łatwo wchłaniają wilgoć, w szczególności w dni pełne deszczu czy śniegu, co może powodować dość nieprzyjemny zapach w środku samochodu, warto je także „przeprać” na mokro, a następnie dokładnie osuszyć. Dobre jakościowo dywaniki welurowe do samochodu, posiadają dość gęste runo, dzięki czemu brud nie przedostaje się w głąb dywanika, ale pozostaje na powierzchni, co znacznie ułatwia jego czyszczenie.

W przypadku welurowych dywaników samochodowych, warto po okresie jesienno / zimowym, kiedy to tekstylia te są szczególnie narażone na zabrudzenia, skorzystać z profesjonalnych usług prania i czyszczenia dywanów. Nasza firma specjalizuje się w tego typu usługach, zapraszamy!

Call Now Button