Posted On: 4 kwietnia, 2019

Dywan typu shaggy – modny, ale trudny w utrzymaniu element wystroju wnętrza?

Dywan typu shaggy – modny, ale trudny w utrzymaniu element wystroju wnetrza

Dywany typu „shaggy”, zwane potocznie włochaczami, to bardzo modne i stylowe elementy wystroju wnętrz. Gęste i puszyste dywany z długim włosiem nie tylko pięknie się prezentują, ale są również wyjątkowo ciepłe i miłe w dotyku. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Niestety, aby dywan typu „shaggy” zachował swój atrakcyjny wygląd na długo, należy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwą pielęgnację. W jaki sposób zatem czyścić tego rodzaju dywany?

Dywany typu „shaggy” – podstawowe zasady utrzymania ich w czystości

Utrzymanie w czystości dywanów typu shaggy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podstawą jest regularne odkurzanie, które powinniśmy wykonywać co najmniej dwa razy w tygodniu. Dywany o długim włosiu mają tendencje do gromadzenia dużych ilości kurzu i zanieczyszczeń. Może okazać się to szczególnie niebezpieczne, jeżeli w mieszkaniu przebywają osoby cierpiące na alergię lub małe dzieci. W przypadku tego typu dywanów szczególnie skuteczne będą odkurzacze wyposażone w turboszczotkę. Alternatywą wspomnianego rozwiązania może okazać się odkurzanie zwykłym odkurzaczem kilka razy w tym samym miejscu, ale w różnych kierunkach. Raz na kwartał powinniśmy również bezwzględnie wytrzepać dywan.

Pranie dywanów shaggy – jak nie zniszczyć dywanu z długim włosem?

Regularne odkurzanie i trzepanie dywanów to jednak nie wszystko. Co najmniej raz na rok powinniśmy zaplanować pranie dywanów z długim włosem. Warto pamiętać o tym, że pranie dywanów shaggy w wodzie (na przykład w pralce lub w wannie z dodatkiem detergentu) jest zdecydowanie odradzane przez producentów. Najlepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością oddanie dywanu do pralni. Specjalistyczne firmy dysponują bowiem odpowiednim sprzętem oraz profesjonalnymi detergentami. W ten sposób zyskamy pewność, że nasz dywan zostanie wyprany najnowszymi metodami i zachowa swój piękny wygląd.

Dywany typu „shaggy” mogą okazać się bardzo stylowym i modnym elementem wystroju. Jednak, aby zachowały atrakcyjny wygląd na długo, niezbędne będzie ich regularne odkurzanie i trzepanie. Natomiast pranie dywanów z długim włosiem najlepiej powierzyć profesjonalnej pralni.

Call Now Button