Posted On: 1 lutego, 2019

Frędzle i supły, czyli prosty sposób na urozmaicenie wyglądu naszego dywanu

Fredzle i suply, czyli prosty sposob na urozmaicenie wygladu naszego dywanu

Dywany to zarówno ozdobne, jak i użytkowe elementy wystroju każdego wnętrza. Ładnie prezentują się w salonie, sypialni czy nawet biurze i sprawiają, że pomieszczenia nabierają ciekawego charakteru. Zadbane dywany cieszą nie tylko nasze oczy, lecz także stopy. Każdy zna chyba to miłe uczucie, gdy bezpośrednio po przebudzeniu stawia bose stopy na miękkim, przyjemnym w dotyku dywanie.

Niestety nawet przy odpowiedniej pielęgnacji, czas działa na niekorzyść naszych dywanów i z biegiem lat tracą one kolor i objętość. Istnieją jednak proste sposoby, dzięki którym ulubiony, lecz zużyty już dywan, zyska nowe życie.

Frędzle, supły czy pompony?

Jeżeli jesteśmy już znudzeni wyglądem dywanu, który w naszym salonie leży od niepamiętnych czasów, nie musimy go wyrzucać. Bardzo popularnym rozwiązaniem na urozmaicenie i odświeżenie designu jest doszywanie frędzli do dywanów. Jeżeli chcemy zrobić to samodzielnie frędzle najlepiej wykonać z włóczki lub ze sznurka. Jeżeli jednak nie lubimy prac manualnych lub mamy mało wolnego czasu możemy powierzyć to zadanie specjalistom. Profesjonalne pralnie dywanów zwykle świadczą tego rodzaju usługi.

Nasze dywany możemy ozdobić także przy pomocy modnych pomponów, których wykonanie jest bajecznie proste. Wystarczy z kartonu wyciąć dwa identyczne pierścienie, owinąć je włóczką, rozciąć wzdłuż krawędzi i związać na środku.

Jeżeli natomiast jesteśmy posiadaczami dywanu, który ma frędzle z tendencją do splątywania, możemy związać je w supły według własnej inwencji.

Nowe życie starych frędzli

Jeżeli nasz dywan posiada już frędzle, ale nie są one pierwszej świeżości, dobrym rozwiązaniem będzie oddanie go w ręce profesjonalistów. Rozwiązanie to stosuje się najczęściej w przypadku bardzo starych dywanów, które posiadają przede wszystkim dużą wartość sentymentalną.

Nie warto więc wyrzucać starych dywanów, gdyż dzięki frędzlom, supłom czy pomponom możemy tchnąć w nie nowe życie i ożywić tym samym całe pomieszczenie. Skuteczne będzie zarówno doszywanie frędzli do dywanów, jak i odnawianie istniejących już ozdób. Na rynku istnieją profesjonalne pralnie dywanów, które oprócz prania, trzepania czy obszywania dywanów, świadczą również tego rodzaju usługi.

Call Now Button