Posted On: 3 lipca, 2018

Gruntowne pranie dywanów na mokro – lepiej powierz je profesjonalistom

Dywan to istotny element wystroju wnętrza, pod warunkiem, że jest czysty i zadbany. O jego wyglądzie w dużej mierze decyduje sposób użytkowania. Jednak nawet zmiana obuwia, odkurzanie czy okresowe trzepanie nie wystarcza. Piękny wygląd, czystość oraz świeżość zależą też od okresowego prania, które najlepiej powierzyć profesjonalistom.

Etapy prania dywanu

Gruntowne pranie dywanu na mokro składa się z kilku etapów. Najpierw następuje etap przygotowawczy, w którym po przyjęciu dywanu do pralni jest on mierzony, ponieważ cena usługi zależy od wielkości czyszczonej powierzchni. Następnie określany jest rodzaj materiału, z którego wykonano dywan, stopień zabrudzenia oraz rodzaj plam, tak by można było dobrać odpowiedni środek czyszczący.
Po czynnościach przygotowawczych dywan jest trzepany lub odkurzany, w celu pozbycia się z jego powierzchni zabrudzeń stałych, w tym włosów, pyłu lub piasku. Później na pojedyncze plamy zostaje zastosowany odplamiacz, po czym następuje właściwy etap prania.
Dywan umieszcza się w basenie z wodą, gdzie przy pomocy detergentu oraz odpowiednich szczotek jest on szorowany, w celu pozbycia się zabrudzeń. Jest to czynność mechaniczna wykonywana maszynowo, jednak frędzle występujące w dywanach zwykle pierze się ręcznie. Po praniu właściwym następuje etap płukania, który powtarzany jest wielokrotnie, aż do całkowitego wypłukania detergentu.
Wypłukany dywan suszy się poprzez umieszczenie go w specjalnej maszynie, która poprzez odwirowanie nadmiaru wody znacznie skraca czas schnięcia materiału. Zwykle dywan schnie w odpowiednim pomieszczeniu przez 12 godzin. Gotowy, wyprany dywan poddawany jest ocenie jakościowej, ponownie odkurzany i oddawany klientowi.

Dlaczego powierzyć pranie dywanu pralni?

Pralnia dywanów to zakład zatrudniający specjalistów oraz posiadający wysokiej jakości sprzęt. Fachowiec potrafi ocenić rodzaj surowca, z którego wykonano dywan i dobrać odpowiednią metodę czyszczenia oraz środki czyszczące. Nie każdy dywan może być czyszczony na mokro. Niektóre wymagają czyszczenia na sucho, odpowiednio dobranymi środkami chemicznymi.

Pranie dywanów na mokro w warunkach domowych może zakończyć się zniszczeniem dywanu. Dlatego w przypadku dużych i cennych dywanów, nie warto ryzykować, lecz powierzyć wykonanie usługi wyspecjalizowanej pralni dywanów, która oczyści go i odświeży, nie powodując zniszczeń. Dodatkowo czyszczenie dywanów w wyspecjalizowanej pralni dywanów jest wygodne, gdyż pozwala zamówić transport dywanu do siedziby firmy oraz z powrotem do domu klienta.

Jeżeli chcesz gruntownie wyprać dywan to bezpiecznie i dokładnie zrobisz to jedynie w pralni, która daje gwarancję solidnego i dokładnego wykonania tej usługi.

Call Now Button