Posted On: 18 grudnia, 2018

Jak odświeżyć stary dywan?

Jak odswiezyc stary dywan

W dzisiejszych czasach odnowienie starego dywanu nie jest trudnym zadaniem, nawet jeśli na jego powierzchni widać wyraźne zabrudzenia. Warto skorzystać z profesjonalnych usług czyszczących, które pomogą przywrócić dywanowi estetyczny wygląd i dodatkowo przedłużą jego żywotność.

Dlaczego warto wybrać pranie na mokro?

Aby pozbyć się nieestetycznych plam, najlepiej zdecydować się na gruntowne pranie dywanów na mokro. Profesjonaliści zadbają o dostosowanie odpowiedniego detergentu do specyfiki materiału. Dzięki silnym środkom, które jednocześnie są bezpieczne dla samej tkaniny, można szybko usunąć nawet trwałe plamy. W praniu ma mokro bardzo istotne jest także samo płukanie, które nadaje dywanom świeżości. Specjaliści dbają również o dokładne wysuszenie całej powierzchni. W efekcie dywan nie tylko zachwyca czystością, ale jednocześnie staje się mniej podatny na późniejsze zabrudzenia i na dłużej utrzymuje estetyczny wygląd.

Jak zadbać o estetyczny wygląd dywanu?

Nie tylko pranie jest pomocne w odnawianiu powierzchni dywanowych. Czasami warto zdecydować się na dodatkowe usługi, w tym na przykład na obcinanie frędzli w dywanach. Profesjonaliści wykonują je przy pomocy nowoczesnych urządzeń, co jest gwarancją dokładnego pozbycia się nieestetycznych końcówek. To świetne rozwiązanie między innymi w przypadku widocznych zmechaceń oraz nierównych frędzli, które z biegiem czasu utraciły swój atrakcyjny wygląd. Bardzo popularną usługą jest także obszywanie dywanów. Firmy specjalizujące się w tego typu zleceniach dbają o to, aby wykończenie jak najlepiej komponowało się z całą stylistyką dywanu. Warto podkreślić, że obszywanie nie jest kosztowne, a efekt często jest miłym zaskoczeniem dla klientów.

Stary dywan nie musi być zastąpiony nowym modelem – dzięki profesjonalnym zabiegom czyszczącym można szybko przywrócić mu atrakcyjny wygląd. Kompleksowe czyszczenie najlepiej połączyć z obcinaniem frędzli oraz obszywaniem. Wspomniane usługi są realizowane w szybkim czasie, co stanowi ich dodatkową zaletę.

Call Now Button