Posted On: 22 stycznia, 2019

Jak sprawić, by dywan z długim włosem dobrze się prezentował przez lata?

Jak sprawic, by dywan z dlugim wlosem dobrze sie prezentowal przez lata

Dywany z długim włosem prezentują się naprawdę dobrze. Jednak żeby wyglądały korzystnie przez długi czas, niezbędna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Warto również zaznaczyć, że mimo pozornej czystości dywanu, pomiędzy jego włókami gromadzi się cała masa zanieczyszczeń. Jak sprawić, aby pozbyć się kurzu, piasku, włosów oraz sierści zwierząt z dywanu typu shaggy?

Odkurzanie – minimum dwa razy w tygodniu

Odkurzanie dywanu z długim włosem minimum dwa razy w tygodniu to konieczność, ponieważ pozwala to na usunięcie zanieczyszczeń widocznych na jego powierzchni. Niezwykle przydatna może okazać się tutaj tak zwana turboszczotka, która skutecznie usuwa kurz i pył z runa dywanu. Ponadto podczas odkurzania powinniśmy wykonywać ruchy w różnych kierunkach, gdyż przy zmieniającym się układzie włókien dywanu, istnieje większa szansa na pozbycie się niechcianych zanieczyszczeń.

Trzepanie dywanu

Dywany typu shaggy powinniśmy trzepać raz na kwartał, ponieważ większość domowych odkurzaczy nie radzi sobie z bieżącym usuwaniem zanieczyszczeń, które wnikają w głąb struktury dywanu. Wybijanie zanieczyszczeń to dość skuteczna metoda ich usuwania, która jednak nie zastąpi prania dywanu.

Pranie dywanu – minimum raz w roku

Pranie dywanów z długim włosiem powinno odbywać się minimum raz w roku. W sytuacji, gdy notorycznie zapominamy o usuwaniu z dywanu zanieczyszczeń, może okazać się, że nawet po odbyciu profesjonalnego zabiegu zabrudzenia te nie zostaną zlikwidowane.

Dywany typu shaggy nie mogą być prane tradycyjnie przy użyciu wody. Również używanie dostępnych pianek czy wiórek nie pomoże oczyścić dywanu w sposób satysfakcjonujący, dlatego – jeśli chodzi o pranie dywanów z długim włosiem – najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej pralni.

Czyszczenie parowe i odkurzacz piorący

Czyszczenie parowe stanowi nowoczesne rozwiązanie dla dywanów typu shaggy, ponieważ pozwala na zachowanie higieny oraz dezynfekuje czyszczoną powierzchnię. Wysoka temperatura usuwa bakterie, wirusy, roztocza, zarodniki pleśni czy pasożyty. Skuteczną metodą walki z brudnym dywanem jest także odkurzacz piorący, który w pierwszej kolejności rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia, a następnie wsysa brud i jednocześnie osusza włosie.

Dywany z długim włosem sprawiają, że wnętrze staje się klimatyczne oraz ciepłe, ale wymagają również specjalnej pielęgnacji. Dzięki zastosowaniu się do wyżej wymienionych wskazówek mogą posłużyć nam przez długie lata.

Call Now Button