Posted On: 22 sierpnia, 2018

Masz małe dziecko? Pamiętaj o regularnym praniu dywanów!

Masz małe dziecko Pamiętaj o regularnym praniu dywanów!

Mając małe dziecko, należy zadbać o jak najlepsze i jak najczystsze otoczenie wokół niego. Jak dobrze wiemy, maluchy podczas nieuwagi dorosłych potrafią wkładać do buzi przeróżne przedmioty napotkane przez nie na swojej drodze. Aby zminimalizować ryzyko takiej sytuacji należy zadbać między innymi, aby dywany, po których poruszają się małe dzieci, były czyste.

Regularne i dokładnie pranie dywanów

Oczywiście najprostszym sposobem wydaje się być zastosowanie jakiegoś preparatu do prania dywanów, a następnie staranne jego odkurzenie. Jednak nie daje nam to pewności, że pozbyliśmy się wszystkiego z dywanu. Dochodzi do tego dodatkowo fakt, że na pewno w włóknach dywanów pozostaną pewne ilości zastosowanego przez nas preparatu. Dlatego idealnym rozwiązaniem w zaistniałej sytuacji wydaje się skorzystanie z usług pralni dywanów.

Oddając dywan, mamy pewność, że zostanie on bardzo szczegółowo wyczyszczony. Z pewnością zostaną wypłukane z niego wszystkie elementy rożnego rodzaju preparatów, jakie zostaną użyte podczas czyszczenia. Jest to tak ważne, ponieważ skóra małych dzieci jest bardzo wrażliwa na wszelkie środki chemiczne.

Aby jednak mieć stuprocentową pewność, że dywany w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci są czyste, bardzo ważna jest regularność. Jak wiemy brud jest ciągle wnoszony na dywany oraz gromadzi się łatwo w jego włóknach. Systematyczne oddawanie dywanów do pralni zapewnia nam spokój o dobro naszych dzieci. Dzięki temu mamy pewność, ze w dywanie nie gromadzi się ogromna ilość bakterii i zanieczyszczeń.

Call Now Button