Posted On: 13 września, 2018

Dywany polipropylenowe: pranie dywanów z polipropylenu

Dywany polipropylenowe - pranie i czyszczenie

Dywany polipropylenowe, obok dywanów wełnianych, dywanów z jedwabiu, dywanów wiskozowych i dywanów z długimi włosami – są wciąż jedną z najpopularniejszych kategorii dywanów w naszym kraju. Mimo swojej szorstkości mają licznych fanów doceniających ich liczne zalety – między innymi odporność na ścieranie czy brak zjawiska utraty kolorów. Jednak, czy posiadając taki dywan w swoim domu, wiemy jak go prać i na co uważać podczas tego procesu? Najczęściej nie i w związku z tym, w naszym artykule pokrótce proces prania dywanów polipropylenowych postaramy się opisać. Zapraszamy do lektury.

 

Szybka wycena prania

Dywany polipropylenowe – profilaktyka

Kluczową kwestią warunkującą wygląd naszego dywanu polipropylenowego jest jego regularne odkurzanie niepozwalające na tworzenie się bardziej utrwalonych zabrudzeń oraz natychmiastowe usuwanie powstających w trakcie jego użytkowania plam. Należy bowiem mieć na uwadze, że brak takowej profilaktyki czystości może skutkować tym, iż nawet najskuteczniejsze pranie nie przywróci świeżego i pięknego wyglądu naszego dywanu.

 

Po drugie pranie dywanu polipropylenowego na sucho

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów pozwalających na pranie na sucho dywanów z polipropylenu. Ich użycie jest bardzo proste i polega na rozsypaniu na tkaninie specjalnego proszku, który po pewnym czasie należy usunąć za pomocą odkurzacza. W tym miejscu należy zaznaczyć, że w zależności od materiału, z jakiego wykonany jest nasz dywan, środek musi być odpowiednio dobrany, tak aby go nie zniszczyć i nie pozostawić nieestetycznych plam i przebarwień. Metoda ta nie zawsze jest skuteczna.

Pranie dywanów polipropylenowych Warszawa

Pranie dywanów polipropylenowych najlepiej powierzyć profesjonalnej pralni

Pranie dywanów polipropylenowych na mokro

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jeszcze przed przystąpieniem do prania na mokro naszego dywanu (na wskroś), jest jego dokładne odkurzenie. Dopiero po nim możemy przystąpić do właściwego czyszczenia za pomocą wody, płynu do prania dywanów oraz szczoteczki. Po całym procesie dywan musimy pozostawić do całkowitego wyschnięcia, a następnie jeszcze raz odkurzyć.

Co warte zaznaczenia, jeśli nie czujemy się na siłach, aby samemu prać na mokro dywan, dobrym pomysłem jest powierzenie wykonania tego zadania profesjonalnej pralni dywanów, która pierze zawodowo dywany polipropylenowe. Profesjonalna pralnia dywanów Damat pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zapewnią bezpieczeństwo włosia.

Zapraszamy do naszych punktów: Pranie dywanów w Warszawie i Pranie dywanów w Markach.

 

Sprawdź także:

Call Now Button