Posted On: 18 lipca, 2018

Odkurzanie to za mało, dywan należy poddawać regularnemu praniu!

Ręczne pranie dywanów

Dywany zdobią i ocieplają aranżację. Dzięki nim we wnętrzach jest przytulniej i bardziej komfortowo. Warto zadbać, by jak najdłużej wyglądały jak nowe.

Jedyną wadą posiadania dywanów jest to, że trudno jest je utrzymać w czystości. Zaniedbane szybko przestają wyglądać dobrze. W efekcie wyrzuca się je, choć mogłyby służyć dłużej. Dbanie o dywan wymaga wiedzy i sporo wysiłku. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnych usług, jakie oferuje pralnia dywanów. Samo odkurzanie nie wystarczy, by dobrze zadbać o dywany. Regularne pranie przedłuży ich żywotność.

Podstawowe działania w dbaniu o czystość dywanu

To, o czym należy pamiętać, by dywan długo był jak nowy, to odkurzanie. Zalecana częstotliwość odkurzania może być różna w zależności od intensywności użytkowania. Samo czyszczenie na sucho jednak nie wystarczy. Usuwa ono różne drobne zanieczyszczenia, ale dywan też się brudzi. Konieczne jest więc czyszczenie go na mokro. Może to wykonać pralnia dywanów albo można zająć się tym samodzielnie, co jednak bywa absorbujące i nie zawsze daje pożądane efekty.

Konieczna jest regularność, bo im mocniej wniknie brud, tym trudniej jest go usunąć. Czyszcząc dywany na mokro regularnie, dba się o ich świeżość, czystość i ładny zapach. Kiedy odbywa się to za pomocą pary, usuwane są bakterie, roztocza i inne szkodliwe drobnoustroje.

Jak często trzeba prać dywany?

Dywan powinien być prany raz lub dwa razy w roku. Nie każdy jednak ma na to siły, czas i nie zawsze robi się to umiejętnie. Dlatego popularne są profesjonalne usługi w zakresie czyszczenia. Szczególnie ważne jest, by czyścić go na mokro przy zastosowaniu wysokiej temperatury. Tylko wtedy można usunąć roztocza i bakterie. W domach alergików pranie w wysokiej temperaturze powinno odbywać się częściej, co najmniej raz na trzy miesiące.

Call Now Button