Posted On: 18 listopada, 2019

Podstawowe zalety korzystania z usług profesjonalnej pralni dywanów

Podstawowe zalety korzystania z uslug profesjonalnej pralni dywanow

Estetyczny wygląd dywanów i wykładzin to niezbędny warunek atrakcyjnego wystroju danego wnętrza. Utrzymanie tych elementów w idealnej czystości nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, zwłaszcza gdy są to tekstylia wymagające szczególnej pielęgnacji (np. długowłose lub bardzo delikatne). W takim przypadku warto przemyśleć oddanie ich w profesjonalne ręce. Jakie zalety niesie za sobą korzystanie z usług oferowanych przez pralnie dywanów?

Oszczędność czasu i energii

Choć pranie dywanów może wydawać się czynnością łatwą, to naprawdę zadowalające efekty zwykle wymagają wielu godzin intensywnego szorowania danej powierzchni. Im większy dywan lub wykładzina, tym więcej czasu i energii trzeba poświęcić, aby doczyścić je ręcznie, przy użyciu domowych, znacznie mniej wydajnych technik. Profesjonalna pralnia dywanów dysponuje odpowiednim sprzętem i skutecznymi preparatami, które radzą sobie z każdym typem dywanu czy wykładziny.

Gwarancja najlepszego efektu

Oddając dywan lub wykładzinę do pralni można mieć pewność, że przy odbiorze nie będą na nich widoczne żadne zabrudzenia (nawet te najbardziej uporczywe lub niewidoczne dla ludzkiego oka). Tekstylia są w tym przypadku odświeżone i pachnące, a struktura materiału nienaruszona.

Bezpieczeństwo

Pranie wykładzin i pranie dywanów w profesjonalnej pralni opiera się nie tylko na sprawdzonym sprzęcie, ale również na detergentach odpowiednio dobranych do danego typu tekstyliów. Wiedza i doświadczenie pracowników pralni stanowią więc gwarancję tego, że zastosowane środki chemiczne nie uszkodzą delikatnego runa, nie zmienią właściwości materiału oraz nie wpłyną negatywnie na jego kolor.

Prawidłowe suszenie

Podczas prania dywanów w warunkach domowych często zapomina się o tym, jak ważne jest właściwe wysuszenie runa. Tymczasem zbyt długotrwałe oddziaływanie wilgoci może przyczyniać się do rozwoju groźnych dla zdrowia drobnoustrojów (np. pleśni) oraz zapoczątkowania procesów gnilnych. Pranie wykładzin i dywanów w profesjonalnych pralniach jest najczęściej przeprowadzane w kilku etapach. Po wypłukaniu detergentów i nieczystości tekstylia umieszczane są w wirówkach, które znacząco przyspieszają ich schnięcie. Następnie dywan lokowany jest w specjalnej suszarni, gdzie panuje podwyższona temperatura oraz obniżona wilgotność powietrza.

Maksymalna czystość

Kompleksowe czyszczenie z wykorzystaniem najlepiej dobranych detergentów to gwarancja usunięcia z runa dywanu wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów czy roztoczy. Warto zatem oddać tego typu tekstylia do profesjonalnego wyprania szczególnie wtedy, kiedy korzystają z nich małe dzieci i alergicy.

Czyszczenie dywanów i wykładzin w profesjonalnej pralni ma wiele zalet. Dzięki odpowiednim detergentom, urządzeniom piorącym i technikom czyszczenia tekstylia tego typu będą bowiem nie tylko w pełni wolne od zanieczyszczeń, ale także świeże, miękkie i wypielęgnowane, a co za tym idzie, na dłużej zachowają swój atrakcyjny wygląd.

Call Now Button