Posted On: 13 lipca, 2017

Najpowszechniejsze pytania dotyczące naszej usługi profesjonalnego prania dywanów i wykładzin

pranie dywanów

W przypadku gdy rozważasz skorzystanie z profesjonalnej usługi prania tekstyliów, to naturalne, że w głowie pojawia się mnóstwo pytań o samym procesie czyszczenia, efektach czy możliwych skutkach ubocznych. Dlatego dzisiejszy wpis poświęcony będzie najczęściej zadawanym pytaniom ze strony naszych Klientów oraz szczegółowym odpowiedziom, których z przyjemnością udzielamy.

Jak długo schnie dywan po upraniu?

Po każdym praniu, dywan umieszczamy w wirówce dywanowej – maszynie w której uprane i wypłukane wcześniej tekstylia, zostają odwirowane, dzięki czemu ich schnięcie trwa kilka godzin. Po wirowaniu, dywan jest wilgotny w około 10 % i zostaje umieszczony w specjalnym pomieszczeniu, zwanym suszarnią. Panuje w niej podwyższona temperatura oraz obniżona wilgotność powietrza. W zależności od rozmiarów dywanów, grubości wełny oraz wilgotności powietrza, schnięcie trwa do 36 godzin.

Czy istnieje ryzyko skurczenia się dywanu?

Każdy dywan, który zostaje przez nas przyjęty do prania, jest mierzony i klasyfikowany materiałowo oraz konstrukcyjnie, a także sprawdzany jest poziom i rodzaj zabrudzeń. Pozwala to nam na ustawienie prawidłowych temperatur w naszych wysokospecjalistycznych maszynach oraz dobranie odpowiednich i profesjonalnych środków piorących niedostępnych w zwykłych sklepach. Cały proces prania, który wykonujemy jest niezwykle staranny, dzięki czemu minimalizujemy wszelkie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych praktycznie do zera.

Czy środki piorące, których używacie są bezpieczne nie tylko dla dywanu, ale czy nie wpłyną negatywnie na zdrowie moich dzieci lub zwierząt?

Używamy wyłącznie najwyższej jakości, akredytowanych przez przemysł, bezpiecznych i sprawdzonych środków piorących, które zostały przetestowane pod kątem ich bezpieczeństwa i wpływu na środowisko. Dzięki temu mamy pewność, że nie tylko dokładnie i skutecznie czyszczą tekstylia, ale także są bezpieczne dla ich użytkowników.

Jeśli chcecie skorzystać z naszych usług, a posiadacie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – firma DAMAT jest do Państwa dyspozycji! Dokładamy wszelkich starań, aby udzielać zadowalających  i wyczerpujących odpowiedzi. Zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową.

Call Now Button