Posted On: 28 marca, 2019

Rozpoczynamy wiosenne porządki – pranie dywanów

Rozpoczynamy wiosenne porzadki – pranie dywanow

Nadejście wiosny zwykle wyzwala w nas energię do działania. Wiele osób decyduje się na przeprowadzenie generalnych porządków w swoim domu, mieszkaniu czy ogrodzie. Na liście zadań z pewnością znajdzie się mycie okien, wycieranie kurzy, porządkowanie szaf czy pranie dywanów.

Wyprać samodzielnie, czy zlecić fachowcowi?

Wiele godzin spędzonych na szorowaniu dywanu w niezbyt wygodnej pozycji to z pewnością niezbyt atrakcyjna wizja, nawet dla osób lubiących czystość i porządek. Niejednokrotnie pomimo ogromu pracy, usunięcie świeżej plamy po czerwonym winie czy starych, zaschniętych zabrudzeń niewiadomego pochodzenia, w warunkach domowych może okazać się niemożliwe. Z tego powodu pranie dywanów najlepiej zlecić profesjonalnej pralni, która skutecznie usunie nie tylko widoczne zabrudzenia, ale również mikroorganizmy znajdujące się w głębszej warstwie dywanu. W ten sposób unikniemy również ryzyka zniszczenia struktury dywanu oraz zaoszczędzimy wiele czasu. Pralnia dywanów z pewnością nadmiernie nie obciąży domowego budżetu. Koszt wyprania dywanu uzależniony jest zwykle od rozmiaru i rodzaju dywanu oraz wybranej metody czyszczenia.

Dlaczego pralnia dywanów zrobi to lepiej?

Podczas samodzielnego prania dywanów z użyciem standardowych środków czyszczących, zazwyczaj pozbywamy się zabrudzeń z ich wierzchniej części. Natomiast brud pozostaje w środku lub na spodzie tkaniny. Ma to katastrofalne skutki przede wszystkim dla naszego zdrowia, gdyż dywan staje się siedliskiem bakterii, pleśni, roztoczy i grzybów.

Profesjonalna pralnia dywanów w kompleksowy sposób zajmie się dywanem każdego rodzaju. Przed przystąpieniem do czyszczenia specjalista dobiera bowiem odpowiednią metodę prania, środki chemiczne oraz technologię w zależności od wielkości i materiału wykonania dywanu, a także rodzaju zabrudzeń. Pralnie dywanów oferują również usługi dodatkowe. Do najpopularniejszych należy przede wszystkim ozonowanie, które dezynfekuje dywan i neutralizuje wszelkie niepożądane zapachy. Z kolei impregnacja tworzy wokół włókien dywanu niewidoczną osłonkę, która pozostawia go w idealnej kondycji przez długi czas.

Usługa stacjonarna, czy z dowozem?

Jeżeli nie chcemy pozbywać się dywanu na dłużej, możemy wybrać pralnię dywanów, która wykona usługę w naszym domu. Musimy się jednak liczyć z faktem, iż dywan będzie wysychał od kilku do kilkunastu godzin. Dla wielu osób wygodniejszą alternatywą będzie skorzystanie z usług firmy, która oferuje odbiór dywanu od klienta, kompleksowe czyszczenie oraz dowozu dywanu po wyschnięciu.

Nadejście wiosny to dobry czas na to, aby pomyśleć o gruntownym wyczyszczeniu swojego dywanu. Jeżeli nie masz czasu, ochoty i możliwości na samodzielne pozbycie się zabrudzeń, najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalna pralnia dywanów.

Call Now Button