Posted On: 22 grudnia, 2016

Świąteczne porządki czas zacząć – pranie i czyszczenie dywanów

odkurzanie

Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, pełen radości, przyjemności z obdarowywania prezentami bliskich, serdeczności i miłości. Ale czy tylko? Grudzień to także okres świątecznych porządków – mycie okien, wycieranie kurzu z mebli, czyszczenie podłóg i dywanów. By ułatwić państwu świąteczne sprzątanie, podpowiadamy jak zadbać o tekstylia domowe.

Zaczynamy od dokładnego odkurzania dywanów czy wykładzin. Ważne jest aby korzystać ze specjalnej końcówki do dywanów gdyż tylko ona gruntownie przeczyści tekstylia ze wszelkich zanieczyszczeń w postaci kurzu, piasku czy okruszków. W przypadku posiadania psa lub kota, należy użyć odkurzacza z turboszczotką, która dogłębnie usunie z włosia dywanów sierść. Następnie przechodzimy do czyszczenia tekstyliów. Półki sklepowe kuszą nas wieloma artykułami do prania dywanów – odplamiacze, proszki, a nawet środki w formie sprayu. Jednakże najczęściej wystarczy tylko ciepła woda, szare mydło i szmatka bądź też gąbka. Większość specyfików dostępnych na rynku posiada w swoim składzie nadtlenek wodoru, który wybiela materiał, w szczególności ten naturalny, taki jak wełna, jedwab czy bawełna. Jeśli przetarcie tekstyliów wilgotną gąbką i szarym mydłem nie skutkuje, warto skorzystać z fachowych usług prania dywanów i wykładzin by uniknąć zniszczenia swoich domowych tekstyliów.

Świąteczne porządki to nie tylko odkurzanie dywanów czy wykładziny. By tekstylia służyły Nam jak najdłużej i cieszyły swoim wyjątkowym wyglądem, a także by wciąż spełniały swoje dodatkowe funkcje, takie jak izolacja termiczna, odporność na wilgoć i tworzenie mikroklimatu, należy kilka razy w roku skorzystać z oferty profesjonalnego prania i czyszczenia. Jeśli zależy Państwu na czasie oraz fachowej usłudze, zachęcamy do skorzystania z oferty firmy DAMAT.

Call Now Button