Posted On: 14 listopada, 2016

Wybór dywanu na ogrzewanie podłogowe

W ostatnim czasie coraz bardziej popularną metodą ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych staje się ogrzewanie podłogowe. Sposób ten pozwala na zaoszczędzenie miejsca w naszych domach poprzez eliminację tradycyjnych grzejników, które często psują idealny wystrój wnętrza. Poza tym podgrzewana podłoga oddaje ciepło równomiernie, dzięki czemu zapewnia poczucie przyjemnego ciepła w całym pomieszczeniu. Decydując się na ogrzewanie podłogę, pozostaje tylko jedno pytanie – czy i co możemy na nie położyć?

Dywan i ogrzewanie podłogowe

Wbrew panującym przekonaniom, ułożenie wykładziny dywanowej na ogrzewanej podłodze nie zaburzy przekazywania ciepła jeśli wybierzemy jego odpowiedni rodzaj. Dywany to doskonałe izolatory termiczne, dlatego też warto zwrócić uwagę na parametry oporu cieplnego, który w tym przypadku nie powinien przekraczać 0,17m2*K/W. Włosie dywanu powinno być cienkie i niskie, natomiast rodzaj włókna nie ma w tym przypadku większego znaczenia i to od nas zależy czy zdecydujemy się na sztuczne czy naturalne materiały. Idąc za potrzebą konsumentów, coraz częściej możemy spotkać specjalnie produkowane wykładziny do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym. O ich głównym przeznaczaniu sygnalizuje piktogram znajdujący się na etykietach bądź też informacja podana na karcie technicznej produktu. Warto podczas zakupów zwracać na to uwagę bądź też poprosić o pomoc wykwalifikowanych sprzedawców.

Dywan to ważny element wystroju każdego pomieszczenia, jednakże posiadając ogrzewanie podłogowe nasz gust powinien zejść na drugi plan. Pamiętajmy by skupić się na jego właściwościach by idealnie dopełnił nasze wnętrze nie wpływając na funkcjonalność wybranej przez nas instalacji grzewczej.

Call Now Button