Posted On: 28 listopada, 2019

Zwierzęta domowe a czyszczenie dywanów, wykładzin i tapicerek

Zwierzeta domowe a czyszczenie dywanow, wykladzin i tapicerek

Zwierzęta często są pełnoprawnymi członkami rodziny i w wielu domach zajmują bardzo ważną pozycję. Każdy, kto ma zwierzątko pod swoim dachem wie, że jest to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek. W tym przypadku utrzymanie domu w czystości stanowi nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chodzi o dywan, wykładzinę czy tapicerkę.

Zwierzęta w domu

Domowi pupile słyną z tego, że lubią przebywać na miękkiej kanapie czy ciepłym dywanie. Niestety psy, koty i różne zwierzęta futerkowe gubią sierść, która gromadzi się w szczególności na tekstyliach. Do usunięcia zalegających włosów i sierści niezbędne będzie pranie dywanów. Jest to skomplikowany i pracochłonny proces, który wymaga specjalnego sprzętu i odpowiednich środków chemicznych. Jeśli dojdzie do zanieczyszczenia struktury materiału fekaliami, pranie tapicerki należy zaplanować jak najszybciej, aby nie dopuścić do zaschnięcia zabrudzenia. Może to bowiem trwale uszkodzić materiał i skutkować unoszeniem się nieprzyjemnego zapachu w danym pomieszczeniu przez naprawdę długi czas.

Czy warto stosować domowe sposoby na brudny dywan, wykładzinę i tapicerkę?

Samodzielne czyszczenie dywanów i tapicerek jest trudne. Nawet jeśli pranie wykładzin domowymi sposobami przyniesie zadowalających efekt, to prawdopodobnie będzie on krótkotrwały. Firmy profesjonalnie zajmujące się czyszczeniem rozmaitych tekstyliów dysponują specjalistycznymi urządzeniami i wydajnymi środkami chemicznymi, które wnikają w głąb zabrudzonego materiału. Dzięki temu zyskujemy pewność, że trwale pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń pozostawionych przez zwierzęta oraz usuniemy kurz i drobnoustroje chorobotwórcze. Właścicielom zwierząt domowych zaleca się pranie wykładzin czy dywanów minimum dwa razy w roku. Jeśli w domu przebywają alergicy lub małe dzieci, pranie  dywanów i pranie tapicerki należy wykonywać nieco częściej.

Jeśli chcemy utrzymać dom w czystości, zapewniając jego mieszkańcom odpowiedni komfort i bezpieczeństwo, pomimo posiadania zwierząt, pranie dywanów, wykładzin i tapicerek powinniśmy zlecić profesjonalnej pralni dywanów. Będzie to oszczędność czasu, energii i nerwów. Aby dłużej cieszyć się świeżością domowych tekstyliów, skorzystajmy z opcji dezynfekcji i impregnacji dywanów czy tapicerki.

Call Now Button