Posted On: 8 marca, 2019

Brudna wykładzina w biurze i jej negatywny wpływ na ludzkie zdrowie

Brudna wykladzina w biurze i jej negatywny wplyw na ludzkie zdrowie

Pranie wykładzin biurowych jest niestety często zaniedbywane przez właścicieli firm i administratorów budynków. Często traktujemy je jak zabieg estetyczny, który nie jest konieczny, gdy wykładzina wydaje się być w dobrej kondycji. Nie wszyscy wiedzą, że pranie wykładzin w biurach jest bardzo ważne ze względu na zdrowie pracowników. Dlaczego regularne czyszczenie wykładzin to konieczność?

Najczęstsze zanieczyszczenia wykładzin

Za brudny dywan uważamy najczęściej ten, na którym widoczne są plamy (często niewiadomego pochodzenia) lub naniesione z zewnątrz zanieczyszczania. Pralnia dywanów najczęściej otrzymuje zlecenia z zakresu czyszczenia wykładzin z nieestetycznych zacieków i zabrudzeń. Jednak to nie wizualne defekty są najgroźniejsze dla naszego zdrowia. Do najbardziej niebezpiecznych zabrudzeń należą te pozornie niewidoczne, które przyczyniają się do powstawania alergii i chorób. Możemy do nich zaliczyć: roztocza kurzu domowego, pleśń, sierść kotów lub psów, łupież zwierzęcy, dym tytoniowy czy toksyny. Wysoka temperatura oraz duża wilgotność powietrza to czynniki, które szczególnie sprzyjają rozwojowi bakterii i pasożytów w strukturze wykładziny.

Wpływ zanieczyszczeń na ludzkie zdrowie

Wymienione powyżej zabrudzenia mają niebagatelny wpływ na zdrowie pracowników. Jeżeli pranie wykładzin biurowych nie odbywa się regularnie, drobnoustroje znajdujące się w strukturze materiału mogą powodować liczne infekcje wśród pracowników. Chorobotwórcze drobnoustroje są odpowiedzialne za wywoływanie alergii oraz astmy. Przebywanie przez wiele godzin w biurze z brudną wykładziną może skutkować także bardzo poważnymi chorobami, do których zaliczamy ostre bakteryjne zapalenie płuc, nieżyt nosa, zapalenie zatok, a nawet paraliż dolny kończyn! Dlatego tak ważne jest regularne pranie wykładzin w biurach i pomieszczeniach służbowych.

Nieumiejętne czyszczenie wykładzin sprawia, że zarazki unoszą się bezpośrednio nad podłożem. Profesjonalne czyszczenie wykładzin biurowych oferuje tylko pralnia dywanów. Na rynku istnieją przedsiębiorstwa, które wykonują pranie, suszenie i inne zabiegi pielęgnacyjne w miejscu wskazanym przez klienta, co jest bardzo funkcjonalne w przypadku wielkopowierzchniowych wykładzin biurowych.

Call Now Button