Posted On: 11 lutego, 2019

Wycieraczka wejściowa, czyli wizytówka Twojego domu

Wycieraczka wejsciowa, czyli wizytowka Twojego domu

Wycieraczka to pierwszy element wystroju, na który napotykają goście, dlatego nie bez powodu jest nazywana wizytówką każdego domu czy mieszkania. Mówi się, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeżeli więc jeszcze przed przekroczeniem progu naszego mieszkania, gość natrafi na brudną wycieraczkę, której kolor trudno dostrzec pod warstwą błota i piasku, to złe wrażenie ciężko będzie zatrzeć nawet najbardziej luksusowym wyglądem wnętrz.

Z tego powodu należy wybrać wycieraczkę wykonaną z praktycznego materiału i regularnie dbać o jej czystość. Jakie wycieraczki najlepiej zatem wybrać? Z jakich metod konserwacji skorzystać? Czy profesjonalne pralnie dywanów świadczą usługi związane z praniem i pielęgnacją wycieraczek? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule.

Gumowa, kokosowa czy tekstylna?

Standardowy rodzaj wycieraczek stanowią te wykonane z gumy. Materiał ten jest antypoślizgowy, dlatego wycieraczka będzie solidnie przylegała do podłoża. Jednak maty wykonane z gumy z pewnością nie uchodzą za eleganckie i stylowe. Natomiast wycieraczki kokosowe i tekstylne, dostępne w różnych wzorach i kolorach, pozwolą już na wejściu zaprezentować unikalny styl naszego mieszkania.

Warto wiedzieć, że wybór wycieraczki wykonanej z konkretnego materiału, warunkuje określone metody prania i czyszczenia, które będziemy stosować w przyszłości.

Pranie wycieraczek

Wycieraczki służą do czyszczenia obuwia oraz zapobiegają wnoszeniu piasku i brudu do wnętrza mieszkania. Dlatego w ich przypadku najważniejsza jest użyteczność, a kwestie estetyczne schodzą na drugi plan. Najłatwiejsze w utrzymaniu są oczywiście wycieraczki gumowe. Natomiast modele tekstylne oraz kokosowe mogą przysporzyć użytkownikom więcej problemów.

Pranie wycieraczek, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym narażone są na bardzo silne zabrudzenia, może okazać się bardzo kłopotliwe. Gdy domowe metody konserwacji i czyszczenia nie wystarczą, konieczne będzie oddanie wycieraczki w ręce specjalistów. Profesjonalne pralnie dywanów świadczą zwykle usługi prania i odkurzania wszelkich dywanów czy wykładzin, metodami, które są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. W ten sposób małym nakładem czasu i pieniędzy zyskamy pewność, że nasza wycieraczka nie będzie straszyła naszych sąsiadów i gości swoim mało estetycznym wyglądem.

 

Masz wycieraczki, które trzeba wyprać? Zapraszamy do naszej pralni w Warszawie!

Call Now Button