Posted On: 8 września, 2017

4 wyjątkowe pomysły na wykorzystanie materiału ze skróconego dywanu

docinanie dywanu

Nieważne jak bardzo dokładnie mierzyliśmy powierzchnię, dywan dość często okazuje się o te kilka centymetrów za duży… Na szczęście istnieją usługi, takie jak skracanie dywanów, obszywanie czy nawet obcinanie frędzli, które świadczy większość profesjonalnych pralni tekstyliów. Te nowoczesne techniki pozwalają na odpowiednią, a w szczególności bezpieczną modyfikację materiału. Zazwyczaj w pakiecie otrzymujemy dywan o wymarzonym rozmiarze wraz z obciętą tkaniną, którą z góry niepotrzebnie wyrzucamy do kosza. Istnieją pewne ciekawe rozwiązania, które pozwolą na zaoszczędzenie trochę czasu, a także pieniędzy. Poniżej przedstawiamy kilka wyjątkowych pomysłów na wykorzystanie materiału ze skróconego dywanu.

Wycieraczka – w zależności od rozmiaru obciętego materiału, przeznaczenie go na wycieraczkę to jeden z najpopularniejszych sposobów. Odciętą tkaninę możesz umieścić przed drzwiami wejściowymi lub na tarasie czy balkonie.

Dywanik do samochodu – jeśli spędzasz dużo czasu w podróży samochodem (głównie jako pasażer), ten obcięty kawałek z Twojego wymarzonego dywanu typu shaggy, może okazać się prawdziwym zbawieniem dla komfortu jazdy.

Ochraniacze podłogowe – jeśli twoja podłoga wykonana jest z drewna, musisz o nią szczególnie dbać. Aby uchronić podłoże przed zniszczeniem, użyj kawałków materiału jako ochraniacze podłogowe i umieść je pod ciężkimi meblami, takimi jak szafa, stół, czy krzesła.

Drapak dla kota – jeśli posiadasz w domu mruczącego pupila, stwórz mu wyjątkowo oryginalny drapak. Umieść obcięte materiały dywanu na drewnianej desce i umocuj ją na ścianie. Tego typu rozwiązanie nie tylko ucieszy Twojego kota, ale dodatkowo będzie tworzyło ciekawą ozdobę ścienną danego pomieszczenia.

Dywany i wykładziny dość często wymagają drobnych przeróbek. Informujemy, iż poza usługami pralniczymi, świadczymy również usługi dodatkowe, takie jak skracanie oraz obszywanie dywanów i wykładzin, a także obcinanie frędzli. Zachęcamy do kontaktu!

Call Now Button