Posted On: 21 stycznia, 2017

Dywanowe trendy 2016

pokój z dywanem

Każdy z nas chce aby wnętrza naszego domu wyglądały zachwycająco i stylowo. Przeglądamy w tym celu różnorodne czasopisma dekoratorskie, oferty sklepów meblowych, odwiedzamy znajomych by poszukać inspiracji. Rok 2016 dobiegł końca, w związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa mały przegląd „dywanowych trendów” mijającego roku.

Trendy 2016 to przede wszystkim niepowtarzalne kompozycje. Tekstylia przestały być idealnie dopasowane do koloru ścian czy mebli. Dywany z 2016 roku to wyraziste barwy, nowoczesne wzory i motywy malarskie, dające wrażenie 3D. Wybór tak ekspresyjnych tekstyliów zapewnia oryginalny i stylowy efekt każdego wnętrza.

Dla mniej wymagających rok 2016 obfitował również w pastele – pudrowy róż, błękit, beż czy koral. Na rynku królował skandynawski styl, czyli proste i skromne wnętrza, wzbogacone o chłodne pastele. Dzięki tekstyliom w pastelowych kolorach, wnętrza tworzą subtelny i harmonijny klimat z nutką romantyczności w tle.

Podsumowując trendy w 2016 roku warto podkreślić coraz większą popularność (pomimo ich wysokiej ceny) dywanów z materiałów naturalnych, takich jak bawełna, wełna czy jedwab. Dywany naturalne są przede wszystkim przyjazne dla środowiska, przyjemne w dotyku, a także znacznie solidniejsze od syntetycznych.

Tekstylia z roku 2016 miały za zadanie zwracać na siebie uwagę, być praktyczne i wpływać na nasze życie codzienne. My z niecierpliwością wyczekujemy jakie zaskakujące „dywanowe trendy” przyniesie nam rok 2017. A korzystając z okazji firma DAMAT życzy Państwu Szczęśliwego Nowego Roku! I samych wyjątkowych, ładnych i wypranych dywanów 🙂

Call Now Button