Ozonowanie dywanów Warszawa i Marki
Skuteczne

Ozonowanie dywanów - Warszawa i Marki

Pralnia Dywanów DAMAT oferuje profesjonalne:

ZADZWOŃ DO NAS!
+48 530 697 705

Umów transport dywanu już dziś!

KONTKAT

Ozonowanie dywanów: usuwanie wirusów, bakterii i grzybów

 

Ozonowanie dywanów to nic innego jak bezpieczna i ekologiczna dezynfekcja bez używania agresywnych środków chemicznych, a główne zadanie – co nietrudno zgadnąć – pełni tutaj Ozon. Jest to gaz o silnych właściwościach utleniających, a ze względu na specyfikę, jego użycie zapewnia czystość mikrobiologiczną i sterylność. Dzięki ozonowaniu dywanów i wykładzin możemy w skuteczny i bezpieczny sposób pozbyć się z dywanu, wykładziny lub dowolnej tkaniny nieprzyjemnych zapachów, mikroorganizmów, wirusów (!), roztocza oraz wszelkich zarodników pleśni i grzybów.

Usuwanie zapachów z dywanów dzięki ozonowi

Ozonowanie wykazuje silne i szybkie działanie na bakterie chorobotwórcze, jak: Salmonella, E. Coli, Clostridium, Cryptosporidium i wykazuje także duże zdolności unieszkodliwiania spor, cyst i wielu innych mikroorganizmów. Działanie bakteriobójcze wykazuje już w stężeniu 13μg/dm3.
Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. W przeciwieństwie do innych środków chemicznych ozon działa niszcząco nie tylko na żywe mikroorganizmy, ale również na wirusy. Atakując i utleniając ścianki komórkowe mikroorganizmów, ozon wchodzi w reakcję z mikroskopijnymi organizmami bakterii, wirusów i grzybów powodując ich unicestwienie. Ponadto ozon usuwa również opary substancji organicznych, takich jak rozpuszczalniki, benzyny, lakiery, farby, oleje naturalne oraz syntetyczne i wiele innych. Ozon nie jest silną trucizną tylko bardzo gwałtownym utleniaczem.

Zamów ozonowanie dywanu już dziś!

Ozonowanie jest odpowiedzią na sytuacje, w których zawiodły inne, popularne i łatwo dostępne metody tradycyjnego prania dywanów. Ozonowanie dywanów polega na tym, że gaz (ozon) w postaci lotnej dociera do najbardziej niedostępnych miejsc i wnika w strukturę tkaniny jako silny i skuteczny środek dezynfekujący (w pewnych aspektach ponad 50 razy skuteczniejszy od chloru). Co ciekawe, ozon jest substancją, której zastosowanie jest niemal nieograniczone!

Zapewniamy bezpłatny transport dywanów od i do klienta (przy zleceniach powyżej 120 zł) – zadzwoń do nas jeszcze dziś i umów się na odbiór!

Call Now Button