Prani dywanów na wskroś, w kąpieli wodnej
Na wskroś, czyli

Pranie dywanów w kąpieli wodnej

Pralnia Dywanów DAMAT oferuje profesjonalne:

ZADZWOŃ DO NAS!
+48 530 697 705

Umów transport dywanu już dziś!

KONTKAT

Pierzemy dywany na wskroś, czyli w dużej ilości wody

Czysty, uprany dywan lub wykładzina to nie tylko komfort i świeże otoczenie, ale także – albo przede wszystkim i zdrowie.
Czy wiesz że we włóknach kryją się mikroskopijne roztocza, których odchody są silnym alergenem i potrafią prowadzić do wielu chorób?

Jak pierzemy dywany?

Jako jedna z niewielu obecnie firm w Polsce oferujemy Państwu usługę prania dywanów i wykładzin dywanowych najskuteczniejszą na tą chwilę na rynku metodą prania, zwaną “na wskroś”. Jest to metoda polegająca na dogłębnym praniu i czyszczeniu włókien tekstyliów z użyciem dużej ilości wody. Pranie dywanów “na wskroś”, zwane też inaczej praniem w kąpieli, pozwala na usunięcie brudu zarówno od spodu dywanu, czyli osnowy, jaki i całej długości jego “włosa” – zwanego runem.

Technologia prania, którą Państwu oferujemy jest podzielona na kilka etapów:

  1. Każdy dywan, który zostaje przyjęty do prania jest mierzony i klasyfikowany materiałowo (wełna, jedwab, bawełna, wiskoza, polipropylen, akryl, poliamid i inne) oraz konstrukcyjnie (tkane maszynowo, klejone, supełkowe, ręcznie tkane/wiązane).
    Sprawdzany jest rodzaj zabrudzeń aby można było dobrać odpowiedni rodzaj środka piorącego.
  2. Dywan zostaje umieszczony w maszynie, a następnie odbywa się trzepanie i odkurzanie dywanu. Trzepanie maszynowe jest najskuteczniejszą metoda na pozbycie się włosów oraz piachu i innych nieczystości stałych.
  3. Dywan zostaje umieszczony w jednym z basenów z wodą. Następnie przy pomocy maszyn szorujących (szczotki szorujące zostają dopasowane do typu pranego dywanu – od miękkich do twardych) runo dywanu jest szorowane wielokierunkowo z jednoczesnym podawaniem z maszyny szorującej odpowiedniego detergentu piorącego. Frędzle w dywanach, które je posiadają są prane ręcznie.
  4. Po praniu dywanu trafia on do osobnego basenu, w którym płukany jest dużą ilością czystej wody, aż do całkowitego usunięcia detergentu. Dzięki temu nasze pranie jest przyjazne dla alergików. Tylko dywan, z którego detergenty zostają usunięte całkowicie nie ulega szybkiemu procesowi ponownego zabrudzenia. Taki dywan nie wymaga tzw: impregnacji.
  5. Po procesie płukania dywan zostaje umieszczony w maszynie zwanej wirówka dywanową. Urządzenie to jest kluczowym w procesie gruntownego prania dywanów. Dywan zostaje odwirowany dzięki czemu jego schniecie trwa zaledwie kilka godzin. Bez wirowania, proces schnięcia znacznie wydłużyłby się, co zapoczątkowało by procesy gnilne.
  6. Dywan po wirowaniu, wilgotny w około 10%, zostaje umieszczony w pomieszczeniu suszarni. Panuje w niej podwyższona temperatura oraz obniżona wilgotność powietrza. Schniecie trwa do 12 godzin.
  7. Suchy, czysty, zapakowany dywan, czeka na Państwa w naszej pralni dywanów lub zostaje przez nas odwieziony do Państwa domu lub firmy.

Uprane przez nas dywany i wykładziny odzyskują świeżość, zapach i naturalną puszystość.
Regularne pranie tekstyliów przedłuża także ich żywotność – co jest dla Państwa realną oszczędnością.

Pierzemy dywany wełniane, shaggy, stare i tureckie

W naszej pralni, profesjonalnie i terminowo pierzemy w zasadzie większość dostępnych na rynku dywanów i wykładzin podłogowych. Gwarantujemy najwyższy poziom usług, ale przypominamy zawsze, że istnieją zabrudzenia bardzo trudne, bądź wręcz niemożliwe do usunięcia – np. plamy białkowe na dywanach wełnianych (krew, wymiociny, odchody itp). W usuwaniu nieprzyjemnych zapachów i w celu odkażenia, stosujemy także ozonowanie dywanów.

Oferujemy Państwu:

Pamiętaj, powierzając nam swój dywan, możesz przy okazji skorzystać kilku usług dodatkowych, takich jak skracanie dywanów, ich obszywanie, lub pranie dywanów w Twoim domu.

Transport dywanów na terenie Warszawy GRATIS (przy zamówieniach od 150 zł)

Call Now Button