Posted On: 31 października, 2017

Po czym poznać, iż wybrany przez nas dywan orientalny jest prawdziwy?

orientalne dywany

Prawdziwe dywany orientalne są wyjątkowym dziełem rzemieślniczym. Są one wykonane ręcznie, wyłącznie z naturalnych włókien. Kupowanie ich nie jest łatwym zadaniem – nawet dla doświadczonych i profesjonalnych kolekcjonerów. W przypadku gdy uda nam się znaleźć wymarzony dywan orientalny, warto upewnić się, że jest on prawdziwy. Tego rodzaju tekstylia do najtańszych nie należą, a bywa i tak, że sprzedawca może celowo zataić pewne szczegóły i sprzedać nam fałszywy egzemplarz w pełnej cenie. Aby uniknąć kupienia podróbki, podpowiadamy po czym poznać, iż dywan orientalny to jak najbardziej oryginalne dzieło.

Dywan tkany ręcznie nie może być idealny

To jedna z podstawowych zasad dotycząca wyglądu dywanu orientalnego. Tego typu tekstylia zawsze mają nierówne, a nawet lekko pofalowane krawędzie. Ponadto, nigdy nie będzie miał w pełni doskonałego kształtu kwadratu czy prostokąta. Dlaczego? Dywany orientalne są tkane ręcznie, a żaden człowiek nie jest wstanie mierzyć każdej nici z idealną precyzją. I tak, jedna nić będzie dłuższa, druga zaś krótsza.

Nie tylko wierzchnia warstwa jest ważna

Jeśli chcesz upewnić się, że wybrany przez ciebie dywan orientalny jest prawdziwy, poproś sprzedawcę by go odwrócił. Jeśli spotykasz się z odmową, powinien to być dla ciebie znak ostrzegawczy, ponieważ uczciwy sprzedawca zrobi to bez wahania. Pod spodem powierzchnia powinna być niejednolita i posiadać wystające węzełki. Jak już wspomnieliśmy, dywan tkany ręcznie nie może być idealny, a jeśli posiada jednorodną teksturę, nawet tę od spodu, to znak, że jest to fałszywy egzemplarz.

Prawdziwe dywany orientalne to niezwykle cenne dzieła. Dlatego też wymagają odpowiedniej i w pełni profesjonalnej konserwacji. Jeśli posiadasz w swoim domu dywan orientalny, zachęcamy do kontaktu. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam na dobranie odpowiednich technik i środków czyszczących, dzięki czemu pranie tego typu tekstyliów jest w pełni bezpieczne.

Call Now Button