Kilka mitów i faktów dotyczących czyszczenia dywanów
Kilka mitów i faktów dotyczących czyszczenia dywanów.
Dywan to istotny element każdego wystroju wnętrza o który należy szczególnie dbać. Istnieje wiele różnych przekonań dotyczących pielęgnacji dywanów, które w praktyce mijają się z prawdą, a złe porady mogą doprowadzić do ich zniszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka powszechnych mitów i faktów dotyczących czyszczenia domowych tekstyliów:
Mit: Jeśli mój dywan ma dopiero rok, to nie muszę go jeszcze prać…
Fakt: Wiele osób uważa, że jeśli dywan z wierzchu nie jest brudny to nie wymaga czyszczenia. Jednakże jeśli poczekamy z praniem na to aż dywan wyraźnie się zabrudzi, to może być już za późno. Brud wnika głęboko w strukturę i nie widać go gołym okiem, a zwykłe odkurzenie w takim przypadku też nie wystarcza. Profesjonalne pranie dywanu powinno odbywać się przynajmniej raz na rok.
Mit: Mój dywan na pewno skurczy się po praniu…
Fakt: Twój dywan nie skurczy się jeśli prawidłowo wyschnie. A to co Ty uważasz za „suchy materiał”, dla profesjonalistów może być wciąż mokry. Dlaczego? Wodę może zawierać dolna i głębsza struktura materiału. Tylko profesjonalne firmy zapewnią całkowite wyschnięcie po dogłębnym praniu Twoich tekstyliów dzięki posiadanej wiedzy oraz wysokospecjalistycznym maszynom.
Mit: Mój dywan nie musi być odkurzany codziennie…
Fakt: Być może słyszeliście, że dywan należy odkurzać tylko raz w tygodniu. Jest to jednak informacja nieaktualna. Eksperci zalecają codzienne odkurzanie w celu uniknięcia przedostania się brudu do dolnej struktury materiału. Jest to pomocne nie tylko w utrzymaniu czystości domowych tekstyliów, ale także zmniejszeniu zanieczyszczeń w pomieszczeniach wewnątrz których się znajdują. DOtyczy to zarówno mieszkania jak i prania wykładzin biurowych. Dodatkowo codzienne odkurzanie może dodać Twoim tekstyliom kilka lat żywotności. Jeśli nie znajdujesz czasu na codzienne odkurzanie, postaraj się robić to przynajmniej dwa razy w tygodniu, a na pewno zauważysz różnicę w wyglądzie Twojego dywanu oraz jakości powietrza w danym pomieszczeniu.