Posted On: 30 września, 2017

Ciekawostki o dywanach

dywan w domu

Wbrew opinii popularność dywanów wciąż rośnie, a niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich nawet swojej kuchni! Nic w tym dziwnego – niejednokrotnie już podkreślaliśmy ich niezwykłą praktyczność i przydatność w każdym pomieszczeniu. W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla naszych czytelników kilka ciekawostek dotyczących dywanów. Sprawdź jak dobrze je znasz!

  1. Każdy z nas zrzuca ok. 1,5 miliona komórek martwego naskórka dziennie, z których większość kończy oczywiście na podłodze lub dywanie (Pewnie większość z was poszła właśnie odkurzać dywan)
  2. W przypadku nieregularnego odkurzania, dywan może zgromadzić w sobie po roku prawie kilogram brudu! (A dywany, tak jak i ludzie, nie przepadają za zbędnymi kilogramami).
  3. Powiedzenie „zamieść coś pod dywan” zostało zanotowane po raz pierwszy w 1963 roku (A Ty co zamiotłeś ostatnio pod dywan?).
  4. W XX wieku odkurzacz do dywanów wymagał pracy minimum trzech osób i wykorzystania węgla przy jego użyciu. (A w dzisiejszych czasach nawet jednej osoby w domu nie można znaleźć, która z chęcią odkurzyłaby dywan, nieprawdaż?)
  5. Fraza „czerwony dywan” została użyta po raz pierwszy w 458 r. p.n.e. przez ateńskiego tragika Ajschylosa (Jak przed laty, tak i dzisiaj, czerwone dywany wciąż używane są przy oficjalnych wyjściach sławnych osobistości).
  6. Chodnik i dywan to w zasadzie jedno i to samo. Jedyne co je różni to wielkość (Ale synonimów nigdy za wiele).

Zaskoczeni? Dywany ze względu na swój urok i historię mogą niewątpliwie stać się czyjąś pasją! I tak też przydarzyło się nam- stąd też nasza szeroka wiedza nie tylko dotycząca konserwacji, ale także o samych dywanach. Dzięki temu firma DAMAT to 100% wiarygodności! Zachęcamy do kontaktu.

Call Now Button