Posted On: 12 sierpnia, 2019

Jak czyścić rolety, żaluzje i verticale? – poradnik

Jak czyscic rolety, zaluzje i verticale – poradnik

Zakurzone, poplamione i wyblakłe rolety, żaluzje czy verticale nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale są również siedliskiem różnego rodzaju bakterii i roztoczy. Jak zatem skutecznie i szybko wyczyścić zasłony okienne, bez ryzyka ich uszkodzenia?

Domowe metody

Zasadniczo większość materiałowych rolet, żaluzji i verticali nie powinna być czyszczona na mokro. Dopuszczalne jest wyłącznie usuwanie pojedynczych plam za pomocą wilgotnej gąbki bądź szmatki. Całkowite zmoczenie i nieprawidłowe suszenie może doprowadzić bowiem do powstania na ich powierzchni nieestetycznych i trudnych do usunięcia zacieków. Sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku zasłon okiennych wykonanych z PCV lub aluminium.

W większości przypadków nie ma za to przeciwwskazań do czyszczenia tego typu produktów na sucho. Z tym zadaniem prawdopodobnie najlepiej poradzi sobie domowy odkurzacz, który skutecznie usunie kurz, pył i niewidoczne drobnoustroje. Bardziej oporne zabrudzenia można zeskrobać, zetrzeć za pomocą gumki do mazania lub potraktować aplikowanym miejscowo detergentem.

Profesjonalna pralnia dywanów

Większość osób nie posiada urządzeń i środków chemicznych, które umożliwiają bezpieczne pranie verticali, rolet czy żaluzji. Jeżeli więc zabrudzenia są bardzo widoczne, zapewne warto skorzystać z usług profesjonalnej pralni dywanów. Specjaliści dopasują odpowiednią technikę prania oraz właściwe detergenty w zależności od rodzaju i intensywności zabrudzeń.

Co więcej, przedsiębiorstwa tego typu w swojej ofercie bardzo często posiadają również dodatkowe, uzupełniające usługi związane z roletami, żaluzjami czy verticalami. Dobór, montaż, konserwacja oraz ich dostosowanie do indywidualnych preferencji klienta (np. skracanie, zwężanie) to tylko niektóre z nich. Profesjonalne pralnie dywanów niejednokrotnie pełnią zatem funkcję centrów, zajmujących się kompleksową obsługą w zakresie wszelkich form zasłon okiennych.

Chociaż istnieją sprawdzone, domowe metody czyszczenia rolet, żaluzji i verticali, w niektórych przypadkach warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Call Now Button