Posted On: 12 marca, 2018

Jak prać dywan z długim włosem?

pranie

Posiadanie dywanu z długim włosem to spory kłopot, jeśli chodzi o jego czyszczenie. Trzeba obrać odpowiednią metodę oczyszczania i prania, aby usunąć z takiego dywanu wszelkie zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Przede wszystkim takie dywany powinny być regularnie odkurzane, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wtedy też z dywanów można pozbyć się cząstek kurzu, które zalegają w głębszych warstwach i które mogą nie zostać usunięte podczas prania. Nie można zapomnieć także o mechanicznym trzepaniu dywanów, jest to konieczność przed praniem dywanu.

Pranie pielęgnacyjne

Najważniejsze dla dywanów z długim włosem jest jednak pranie pielęgnacyjne. Domownicy powinni się na nie zdecydować przynajmniej raz w roku, aby zadbać skutecznie o swój dywan i go odświeżyć. Nie jest to jakaś skomplikowana czynność, ponieważ można to robić w taki sposób, w jaki pierze się ręczniki, ubrania czy też koce. Ważne jest to, aby dbać przede wszystkim o jasne dywany z długim włosem, bo to one ulegają poważnym zanieczyszczeniom. Pranie dywanu z długim włosem w wodzie nie jest dobrym pomysłem, ponieważ taki dywan będzie wtedy schnął przynajmniej kilka dni, co może być kłopotliwe.

Odkurzacz piorący

Idealnym rozwiązaniem przy praniu dywanów z długim włosem jest odkurzacz piorący, który skutecznie rozpuszcza brud, a potem go usuwa z dywanu. Wtedy też dywan odzyskuje dawny blask oraz jasność, przyjemnie pachnie i prezentuje się okazale. Do odkurzacza piorącego dodać można bez problemów specjalne środki piorące, które potem są odsysane razem z wodą, tak aby dywan nie był przypadkiem zbyt mokry. Takie sposoby na pewno zdadzą egzamin i będzie można cieszyć się piękną prezencją czystego dywanu z długim włosem.

Jak widać metod jest kilka. Przed generalnym praniem nie można zapomnieć o praniu pielęgnacyjnym, aby uzyskać odpowiednie efekty końcowe. Nie warto jednak prać dywanu z długim włosem jedynie w wodzie, ponieważ brud nie zostanie w całości usunięty, a dywan będzie schnął kilka dni.

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Call Now Button